INICJATYWA „Różańca do Granic”

INICJATYWA „Różańca do Granic” na pewno podoba się tym, którzy są bliżej kościoła, dla których Bóg, Patriotyzm są drogowskazem ich życia. Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich wystąpiło z inicjatywą do tych, którzy na granice nie pojechali – aby spotkać się na modlitwie z różańcem wszystkich TAJEMNIC RÓŻAŃCA w kościele rektorackim. Cieszyliśmy się obecnością Księdza Arcybiskupa seniora Stanisława Nowaka i Księdza Infułata Mariana Mikołajczyka – którzy modlili się z nami przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie, byli tez obecni przedstawiciele Unii Laikatu Katolickiego i Domowego Kościoła Ruchu Światło Życie czynnie biorąc udział w przewodniczeniu modlitwy.

Na pewno była to piękna grupa ludzi rozumiejących, że pokój na świecie i wszelkie trudne sprawy można przede wszystkim zanieść Bogu przez Maryję.

Bo przecież Maryja i w Fatimie i w Gietrzwałdzie wzywała właśnie do odmawiania różańca. Na pewno każdy z uczestników wyszedł z kościoła pełen Bożego pokoju i takiej radości, że byliśmy cząstką dużej wspólnoty różańcowej rozmodlonej Polski.

Dlatego Chwała Panu, że kościół rektoracki był wypełniony ludźmi