Modlitwa różańcowa w duchu objawień Matki Bożej w Fatimie i Gietrzwałdzie

W dniu 7 października 2017 r. w godzinach 14.00-16.30 w kościele rektorackim p.w. Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie, z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich – Oddział Częstochowski, odbyła się wielka modlitwa różańcowa w duchu objawień Matki Bożej w Fatimie i Gietrzwałdzie wzywających do odmawiania różańca o pokój w świecie i w intencji Polski i Polaków. Świątynia wypełniła się wiernymi pragnącymi łączyć się z ogólnopolskim Różańcem do Granic. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem organizatorzy – lekarze czytali odpowiednie dla wszystkich tajemnic fragmenty Pisma Świętego oraz prowadzili właściwe dla każdej części śpiewy religijne.

Wszyscy zebrani pobożnie i gorliwie trwali na całej modlitwie, czynnie w niej uczestnicząc. Uczestniczył w niej również Ksiądz Arcybiskup Stanisław Nowak, senior, wraz z Księdzem Infułatem Marianem Mikołajczykiem, Członkiem Honorowym naszego Stowarzyszenia. Ksiądz Arcybiskup na zakończenie modlitwy udzielił uczestnikom Bożego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Uroczysta modlitwa różańcowa była transmitowana przez Radio Fiat, którego Dyrekcja sympatycznie żegnała wychodzących częstując ich firmowymi „krówkami”,

Chwała Panu !