Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Katowickiej

Subskrybuj Kanał Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Katowickiej
Zaktualizowano: 2 godziny 36 minut temu

Pielgrzymka do Libanu 18-25.09.2019 r.

czw., 09/05/2019 - 14:27

Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Katowickiej zaprasza pracowników Służby Zdrowia wraz z rodzinami na PIELGRZYMKĘ DO LIBANU – HISTORIA CHRZEŚCIJAN – ŚW. CHARBEL

Termin: 18-25.09.2019 r.

Są jeszcze dwa wolne miejsca (05.09.2019 r.)

Zapisy w biurze SentiagoTours +48 32 204 27 77

 

Program:

Dzień 1 18.09.2019

Przelot do Bejrutu, przejazd do Harissy-  bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich. Wjazd na wzgórze Harissa (620 m n.p.m.), gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej, patronki Libanu i skąd roztacza się piękny widok na zatokę Jounieh. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 2 19.09.2019

Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu - spacer bez zwiedzania wnętrz, po odnowionym Down Town (Stare Miasto), zobaczymy min.: Deir el Qamar - miejsce byłej siedziby rządu Libanu, bogato dekorowany pałac Beiteddine, rezydencję tureckiego gubernatora, który jest  jednym z lepszych przykładów nowożytnej architektury arabskiej w całym Libanie. Rejs łodzią pod grotami Pigeon Roche. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 20.09.2019

Śniadanie. Tyr i Sydon to miasta biblijne, w których nauczał Jezus, stanowią część Ziemi Świętej. Zobaczymy pozostałości tych najważniejszych miast fenickich Tyru i Sydonu.

W Tyrze: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych, natomiast w Sydonie: zobaczymy z zewnątrz zamek morski Krzyżowców, przejdziemy na targ, przejdziemy odnowionymi uliczkami żydowskimi oraz zobaczymy pałac rodziny Debbane. Następnie wejdziemy do muzeum mydła i zapoznamy się z tradycyjnymi metodami wyrobu mydła z oliwek i lauru.

Przejazd do Maghdouche - nawiedzimy sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowane w miejscu groty, gdzie Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Przejazd do Dibbiyeh, gdzie zobaczmy 

Kaplicę Miłosierdzia Bożego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 

Dzień 4 21.09.2019

Śniadanie. Przejazd na północ od Bejrutu, gdzie znajdują się tam wspaniałe jaskinie Jeita. Przepłynięcie łodziami po poziomie dolnym, gdzie wapienie wyryły koryto rzeki. Jaskinie umieszczono na liście siedmiu cudów świata. Następnie przejście trasą turystyczną ze wspaniałymi widokami, przejazd kolejką linową. Przejazd do Byblos - najwspanialszego niegdyś portu fenickiego,  eksportującego drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zwiedzanie katedry św. Jana Chrzciciela. Czas wolny na zakupy. Przejazd do Annaya - zwiedzimy klasztor, gdzie św. Charbel spędził swoje życie oraz pustelnię, gdzie przebywał do śmierci.

Przy grobie odbędzie się Msza św. Dla osób chorych – modlitwa o uzdrowienie przy grobie św. Charbela i namaszczenie świętym olejem. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.
 

Dzień 5 22.09.2019
Śniadanie. Wyjazd do Annaya – miejscowości, która jest znanym chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym, ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Charbela Makhloufa (do dnia dzisiejszego zarejestrowano ponad 23 tys. Cudownych  uzdrowień w tym miejscu). Weźmiemy udział w procesji, która idzie od pustelni do grobu św. Charbela w klasztorze w Annaya. Procesję tę nakazał sprawować sam św. Charbel, który ukazał się we śnie Nuhad, którą uzdrowił z paraliżu. Podczas procesji będziemy wypraszać łaskę uzdrowienia naszych chorób.

Przejazd do Jaabata – miejsce kultu św. Rafki (Rifka). Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

 

Dzień 6 23.09.2019

Wczesne śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa - dolina znana ze wspaniałych pozostałości antycznych ruin. Najbardziej znanym miejscem archeologicznym jest antyczne miasto Baalbeck - centrum kultu staro semickiego boga Baala, gigantyczna świątynia Jowisza oraz wiele innych pozostałości. Anjar - ruiny pałacu kalifów Umajadzkich, pozostałości pałaców, ulic, świątyń. Przejazd w kierunku Ksara – miasta, które już przez rzymian wykorzystywane było do produkcji wina ze względu na walory Dolinę Bekaa i możliwość uprawiania winorośli. Odpowiednia ilość słońca, wilgotność oraz specyficzne warunki powodują, że wino staje się wyjątkowe. Możliwość odwiedzenie starej winiarni, degustacji oraz zakup wina. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 

Dzień 7 24.09.2019

Śniadanie. Wyjazd do Beka Kafra, najwyżej położonej miejscowości w Libanie (1650 m n.p.m.). Tutaj urodził się i spędził pierwsze lata swojego życia najbardziej rozpoznawalny z libańskich świętych - św. Charbel Makhlouf. Zobaczymy dom, w którym spędził pierwsze lata swego życia. Wytrysnęło tutaj cudowne źródełko, z którego woda ma właściwości lecznicze.  Msza św. Dalej udamy się w kierunku CEDRÓW LIBAŃSKICH.  Przejedziemy wapiennym kanionem, w którym klasztory wznieśli Maronici - Wadi Kadisz (Święta Dolina). Całość wpisana na listę UNESCO. Następnie w Dolinie Kadisz zobaczymy monastyr Św. Antoniego i Izajasza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 8 25.09.2019

Śniadanie, przejazd do Gorniche – przejście tętniącego życiem deptakiem spacerowym wzdłuż morskiego brzegu. Msza św. Przejazd z hotelu na lotnisko, odprawa biletowo-bagażowa, powrót do Polski.

 

CENA

3950 PLN 

Dodatkowe koszty: 13 zł podatek TFG, 90 USD napiwki dla obsługi

Zapisy w biurze SentiagoTours +48 32 204 27 77

CENA ZAWIERA:

 • Transport komfortowym autobusem na terenie Libanu;
 • 7 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 250 USD);
 • śniadania, obiadokolacje;
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;
 • Koszty zwiedz. wg programu;
 • Przewodnik z jęz. polskim .
 • Przewodnik lokalny

CENA NIE ZAWIERA:

 • Tzw. zwyczajowe napiwki: 90 USD dla obsługi na miejscu;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji;
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych.

 

UWAGA!

Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

 

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych w brzmieniu od 26.11.2016 - art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez Santiago Tours Ewelina Wijas doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:
 

15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

 1. 13 PLN/os – za imprezy nie czarterowe realizowane poza Europę
 2. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjne proszę wpłacać na konto:

 

ING BANK ŚLĄSKIE: 07 1050 1214 1000 0090 7427 8590

 

Pielgrzymki

Pielgrzymka pracowników Służby Zdrowia z okazji święta patronalnego

wt., 09/03/2019 - 05:01

Zapraszamy pracowników Służby Zdrowia na pielgrzymkę z okazji święta patronalnego św. Łukasza 20 października 2019 r. - początek o godz. 15.00.

W tym roku miejscem naszego spotkania będzie krypta katedy Chrystusa Króla w Katowicach.

Mszy św. o godz. 15.00 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc lub wyznaczony przez Niego delegat. Po niej zapraszamy na spotkanie do budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.