Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia

Subskrybuj Kanał Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia
ZESPÓŁ KEP ds. SŁUŻBY ZDROWIA
Zaktualizowano: 2 godziny 52 minuty temu

Podziękowanie od Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia dla Organizatorów i Uczestników 95. OPSZ na Jasną Górę

wt., 05/28/2019 - 17:49

PODZIĘKOWANIE

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Organizatorom i Uczestnikom 95. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia na Jasną Górę.

W szczególny sposób wyrażamy wdzięczność Diecezjalnym Duszpasterzom oraz Księżom Kapelanom, którzy zorganizowali grupy pielgrzymkowe i im towarzyszyli.

Serdeczne Bóg zapłać za stworzenie wspólnoty uwielbienia Boga, za atmosferę życzliwości, nadziei i pokoju oraz doświadczenie prawdziwości słów Psalmu: zobaczcie, jak jest dobrze, gdy bracia przebywają razem …. bo tam udziela Pan błogosławieństwa, życia na wieki (por. Ps. 133,1.3).

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy za rok – do udziału w 96. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Służby Zdrowia, która będzie odbywała się w terminie od 23 do 24 maja 2020.

Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia

96. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia 23-24.05.2020 r.

pon., 05/27/2019 - 22:53

96. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia odbędzie się 23-24 maja 2020 r. (IV niedziela maja) Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników Służby Zdrowia !

Pielgrzymka do Włoch „Śladami świętych lekarzy” 18-26.06.2019 r.

pon., 05/27/2019 - 22:13

Pielgrzymka do Włoch „Śladami świętych lekarzy” 18 – 26.06.2019

23.06.2019 w Rzymie – Ojciec Święty poświęci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa lekarzy katolickich całego świata

 • Termin pielgrzymki: 18 – 26.06.2019
 • Transport: Autokar – klimatyzacja, barek, WC, TV
 • Noclegi: Hotele 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami
 • Cena: 880zł + 300e

Kalkulacja dla grupy min. 50 osób

Więcej na https://kslp.pl/node/142 

Relacja z 95. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia 

ndz., 05/26/2019 - 21:19

96. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia odbędzie się 24 maja 2020 r. (IV niedziela maja). Poniżej relacja z 95. Pielgrzymki Służby Zdrowia.


95. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia trwała na Jasnej Górze w dniach 25-26 maja. Na głównej Mszy św. w niedzielę obecni byli dyrektorzy i pracownicy szpitali, przychodni, hospicjów, zakładów opieki zdrowotnej, domów pomocy społecznej, lekarze, pielęgniarze i pielęgniarki, laboranci, położne, farmaceuci, fizykoterapeuci, ratownicy medyczni, pracownicy administracji i służb pomocniczych oraz kapelani szpitalni – w sumie ok. 5 tys. osób. Na pielgrzymce obecni byli: minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz marszałek Senatu Stanisław Karczewski, z zawodu lekarz.


Z pielgrzymami modlił się bp Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, „Jesteśmy w trakcie 95. Pielgrzymki Służby Zdrowia na Jasną Górę, już sama ta liczba mówi, że od dawien dawna bardzo poważnie traktowano spotkanie na Jasnej Górze tej grupy – nie można powiedzieć zawodowej, bo jak sama nazwa mówi, to są ludzie, którzy rozumieją swoje powołanie jako powołanie w pełni służebne. I przyjeżdżają przynajmniej raz do roku, a wielu przyjeżdża częściej, ponieważ mają świadomość wyjątkowości swego powołania i potrzeby umacniania, ponieważ służą ludziom w sytuacji wyjątkowej, kiedy człowiek jest słaby, potrzebujący, wymagający delikatności, wymagający, żeby ktoś się nim zajął, żeby wlał nadzieję. Każdy z nas wie, co to znaczy być chorym, i dlatego nie trzeba tutaj nikomu tłumaczyć, jak ważna jest ta osoba, która w tym momencie przy nas stanie. To jest grupa specjalna, ponieważ dotyka całego społeczeństwa, bo któż nie potrzebuje ich pomocy?”

„Jest z nami cała Polska, od Bałtyku aż po Karpat szczyt, z różnych diecezji, małe czy większe delegacje z duszpasterzami, pielęgniarki, położne, rehabilitanci, lekarze, ratownicy, różne zawody medyczne – mówi ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz Służby Zdrowia – Po co przyjechaliśmy? Do domu Matki, bo potrzebny nam jest Jej płaszcz łaski, chcemy się Jej zawierzyć i chcemy duchowo się wzmocnić do tej codziennej, szarej służby drugiemu człowiekowi, choremu, cierpiącemu”.

„Przybywamy w Dzień Matki, to szczególny dzień, bo jesteśmy u Matki, u Maryi, która pokazuje nam, w jaki sposób mamy podchodzić do człowieka, jak mamy człowieka kochać, jak mamy mu służyć, jak mamy przyjmować życie, nawet w trudnej sytuacji – mówi Elżbieta Kortyczko, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich – My jako ludzie jesteśmy słabi, dlatego potrzebujemy wsparcia duchowego, potrzebujemy Jezusa, potrzebujemy Maryi, i zawierzamy całą Służbę Zdrowia na tej pielgrzymce tutaj, na Jasnej Górze”.

Obecna na pielgrzymce Nela Łabińska, wiceprezes katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych, pracująca w zawodzie pielęgniarskim 40 lat, przy okazji rozmowy chce „bardzo serdecznie podziękować moim koleżankom w powołaniu i w zawodzie, pielęgniarkom i położnym, a także wszystkim tym, którzy pochylają się nie tyle nad łóżkiem, ile przed chorym”.


Centralnym punktem Pielgrzymki Służby Zdrowia była Msza św. odprawiana na jasnogórskim Szczycie. Eucharystii, rozpoczętej o godz. 11.00, przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, poproszony do celebracji przez głównych organizatorów tegorocznej pielgrzymki – środowisko Służby Zdrowia miasta Częstochowy. Mszę św. koncelebrowali m.in.: bp Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, ordynariusz diec. warszawsko-praskiej; ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz Służby Zdrowia, ks. Jacek Kaszycki, główny organizator pielgrzymki i duszpasterze Służby Zdrowia. Pielgrzymów witał o. Krystian Gwioździk, podprzeor Jasnej Góry.

Słowo pozdrowienia i podziękowania do pracowników Służby Zdrowia skierował minister zdrowia Łukasz Szumowski: „Jestem przekonany, że wasza obecność na Jasnej Górze pomoże Wam w zbieraniu sił do tej trudnej posługi drugiemu człowiekowi, bo to zawsze jest posługa trudna, nigdy zderzenie z cierpieniem, chorobą nie jest łatwe. Liczę na to, że Wasza obecność tutaj da Wam da wam moc, da Wam siłę duchową do tego, żeby każdego pacjenta traktować tak wyjątkowo, i tak po ludzku”.

„Kolejne, bo już 95. upragnione spotkanie pracowników służby zdrowia w naszej Ojczyźnie staje się faktem osobistym i doświadczeniem wspólnoty wiary – podkreślał w homilii abp Wacław Depo – Przyzywając dzisiaj wstawiennictwa naszej Matki i Królowej chciałbym razem z księdzem biskupem Romualdem wyrazić wdzięczność Kościoła na ziemi polskiej za waszą posługę miłości miłosiernej. Wam wszystkim, którzy na co dzień posługujecie w klinikach, szpitalach, hospicjach, domach pomocy społecznej, w różnych wymiarach służby państwowej i społecznej. I w duchu tej wdzięczności wypowiem słowa poezji księdza Wacława Buryły, kapłana wrocławskiego, który słowa adresuje do każdej i każdego z was: ‘Dobrze, że jesteś, tak bardzo zwyczajny jak chleb, jak woda, jak powietrze. Dobrze, że przychodzisz tak bardzo zwyczajnie jak słońce nad ranem, jak sen do zmęczonych codzienną gonitwą, którym sił już nie starcza, dobrze że kochasz, bo miłość podnosi i budzi nadzieję, bo miłość skrzydła do ramion przypina i pozwala lecieć ku wysokim szczytom, dobrze, że jesteś przyjacielu Boży, którego codziennie spotykam’. Maryjo prowadź!”.

Na zakończenie Mszy św. został wypowiedziany Akt Zawierzenia Polskiej Służby Zdrowia Matce Bożej. Oprawę muzyczną zapewniła Schola Cantorum działająca parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Częstochowie.

W sobotę, 25 maja rozważanie apelowe poprowadził bp Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

95. Ogólnopolską Pielgrzymkę Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę poprzedziły dwudniowe rekolekcje pod hasłem: ‘W mocy Ducha Bożego’. Rekolekcje poprowadził o. Rafał Prusko, karmelita z Czernej.

o. Stanisław Tomoń
BPJG/ dr, mś
2019-05-26, niedziela, godz. 14.50
Transmisja Mszy św. dla Służby Zdrowia na kanale YouTube Jasnej Góry – www.youtube.com

źródło: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-12900

zdjęcia: ks. Łukasz Stawarz

Spotkanie w auli Kordeckiego 26.05.2019 4. godz. 8.45 – konferencja ks. dra hab. prof. Uniwersytetu Krakowskiego Jana Pawła II Andrzeja Muszali


Droga krzyżowa na wałach jasnogórskich 25.05.2019 r. godz. 22.00.

Ogólnopolskie Rekolekcje Służby Zdrowia 24-25.05.2019 r.

pt., 05/24/2019 - 22:45

24 – 25 maja 2019 – Ogólnopolskie Rekolekcje Służby Zdrowia

Miejsce: kaplica św. Józefa.

Prowadzący: O. Rafał Prusko OCD 

Pielgrzymka dla pracowników Służby Zdrowia

pt., 05/17/2019 - 14:00

MEDJUGORJE

 Termin: 09 – 14.09.2019r.

Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Ad Astra

I DZIEŃ – WARSZAWA – DUBROWNIK – MEDJUGORJE 

Przelot na trasie Warszawa – Dubrownik. Zwiedzanie Dubrownika, zwanego „Perłą Adriatyku” lub „Słowiańskimi Atenami” – Brama Pile, fontanna Onufrego, główna ulica Stradun, katedra Matki Bożej. Spacer wzdłuż murów obronnych z XIV wieku – jednej z największych atrakcji miasta. Przejazd do Medjugorje. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

II DZIEŃ – MEDJUGORJE

Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium, zapoznanie z historią miejsca. Lunch. Czas na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Nocleg.

 

III DZIEŃ – MEDJUGORJE – MOSTAR

Śniadanie. Przejazd do Mostaru. Zwiedzanie – kamienny Stary Most na Naretwie, kościół oo. Franciszkanów, dzielnica muzułmańska Stara Carsija, tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, meczet Koski Mehmed-Paszy. Po południu powrót do Medjugorje. Obiadokolacja. Nocleg.

 

IV DZIEŃ – MEDJUGORJE

Śniadanie. Droga Krzyżowa. Lunch. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

 

V DZIEŃ – TROGIR – SPLIT

Śniadanie. Trogir – nazywany również „małą Wenecją” ze względu na liczne, wąskie uliczki. Miasto wpisane jest w całości na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: katedra z portalem Mistrza Radovana, serce miasta – plac św. Jana Pawła II. Split – kompleks pałacowy Dioklecjana, starówka, pomnik biskupa Grzegorza Ninskiego. Powrót do Medjugorje. Obiadokolacja. Nocleg.

 

VI DZIEŃ – MEDJUGORJE – DUBROWNIK – WARSZAWA

Śniadanie. Do południa czas wolny w Medjugorje. Lunch. Przejazd do Dubrownika. Przelot na trasie Dubrownik – Warszawa.

 

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

 

CENA:

 

2800 PLN

 

 

CENA ZAWIERA:

 • przelot samolotem PLL LOT na trasie Warszawa – Dubrownik – Warszawa
 • 5 noclegów w hotelu 3* w Medjugorje (pokoje dwuosobowe, dopłata do pokoju jednoosobowego 400 PLN)
 • wyżywienie: 5 śniadań, 3 obiady i 5 obiadokolacji
 • przejazdy autokarem wg programu
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • opiekę pilota/ przewodnika
 • opiekę duchową kapłana
 • ubezpieczenie KL i NNW (zawiera doubezpieczenie od chorób przewlekłych)

FORMALNOŚCI

 

 1. W celu rezerwacji miejsca należy skontaktować się z Biurem Pielgrzymkowym Ad Astra:

– telefon: +48 795 560 888

– e-mail: pielgrzymki@adastra.waw.pl

 

 1. W ciągu 14 dni od rezerwacji miejsca należy odesłać do Biura Pielgrzymkowego Ad Astra wypełnione zgłoszenie:

– tradycyjną pocztą na adres:

Biuro Pielgrzymkowe Ad Astra
ul. Świerkowa 13, 43-178 Ornontowice

– lub mailowo: pielgrzymki@adastra.waw.pl

 

 1. W ciągu 14 dni od rezerwacji miejsca należy wpłacić zaliczkę 500 PLN na konto Biura Pielgrzymkowego Ad Astra – nr konta: 40 2490 0005 0000 4500 7878 3543. Prosimy o dokładne opisanie przelewu, z podaniem nazwiska uczestnika, terminu i kierunku wyjazdu

 

 1. Ok 2 miesiące przed terminem każdy z uczestników zostanie listownie poinformowany
  o szczegółach dotyczących wyjazdu (zbiórka, przelot, bagaż itp.) oraz dopłaty. Pełną wpłatę uiścić należy najpóźniej do 40 dni przed wyjazdem, tzn. do 31.07.2019r.

 

 

 

Sesje szkoleniowo-formacyjne dla kapelanów w 2019 r.

śr., 05/15/2019 - 23:58

Sesje szkoleniowo-formacyjne dla kapelanów w 2019 r.

Gniezno 14-18.10.2019 r.

Jasna Góra 4-7.11.2019 r.

Życzenia Wielkanoc AD 2019

śr., 04/10/2019 - 13:56

MEDYCY W OBRONIE PROFESORA CHAZANA

pt., 04/05/2019 - 14:33

APEL ŚRODOWISK MEDYCZNYCH W OBRONIE PANA PROFESORA BOGDANA CHAZANA I PRZESTRZEGANIA ZASAD KODEKSU ETYKI LEKARSKIEJ

Zasłużony Profesor Bogdan Chazan za odmowę zabicia chorego dziecka, motywowaną lekarską klauzulą sumienia, 15 kwietnia 2014 roku, w Szpitalu Św. Rodziny w Warszawie został zwolniony z funkcji Dyrektora i z pracy w Szpitalu Św. Rodziny przez prezydenta Warszawy Hannę Gronkiewicz Waltz.

Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Grzegorz Wrona w oświadczeniu z 11.06.2015 r. stwierdził, że „na podstawie analizy zgromadzonych materiałów i uwzględniając aktualny stan prawny (…) brak jest podstaw do przedstawienia lekarzom uczestniczącym w leczeniu Pacjentki w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny, zarzutu popełnienia przewinienia zawodowego”. 

Pomimo tego, od prawie pięciu lat Pan Profesor jest nadal szykanowany, trwają przesłuchania, przeciągające się procedury, najpierw w organach Naczelnej Izby Lekarskiej w Warszawie, aktualnie – Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi – dlatego apelujemy!

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE LEKARZY POLSKICH                                                  

42-200 Częstochowa, Aleja NMP 54, www.kslp.pl

Prezes dr n. med. Elżbieta Kortyczko, e-mail: prezeskslp@gmail.com

Wiceprezes: prof. dr hab. n. med. Alina T. Midro, e-mail: alinamidro@gmail.com

Delegat Oddziału Mazowieckiego lek. med. Grażyna Rybak, e- mail: grazyna.rybak@op.pl

 

KOŁO LEKARZY KATOLIKÓW OIL Przewodnicząca: Aleksandra Dziarczykowska

e-mail: a.dziarczykowska.kopec@gmail.com, Okręgowa Izba Lekarska im. prof. Jana Nielubowicza w Warszawie, ul. Puławska 18, 02-512 Warszawa, e-mail: biuro@oilwaw.org.pl

 

STOWARZYSZENIE FARMACEUTÓW KATOLICKICH POLSKI,  

Prezes: mgr. Małgorzata Prusak,

zarzad.sfkp@gmail.commprusak1@poczta.onet.pl

 

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH POLSKICH  

Prezes mgr BeatBaliszewska, email: b.baliszewska@tlen.pl

 

ŚRODOWISKO MEDYCZNE ŚWIĘTEJ RODZINY, Delegat KSLP OMGrażyna Rybak,

e-mail: grazyna.rybak@op.pl,  zacisze@srodowiskomedyczne.pl

POLSKIE STOWARZYSZENIE NAUCZYCIELI NATURALNEGO PLANOWANIA RODZINY 

Prezes: Ewa Ślizień-Kuczapska, e-mail: biuro@psnnpr.com,

 

APEL ŚRODOWISK MEDYCZNYCH W OBRONIE PANA PROFESORA BOGDANA CHAZANA I PRZESTRZEGANIA ZASAD KODEKSU ETYKI LEKARSKIEJ

Jako lekarze apelujemy w obronie dobrego imienia Pana Profesora Bogdana Chazana, prawowitego Lekarza, wiernego szlachetnym tradycjom stanu lekarskiego, wieloletniego Dyrektora Szpitala Św. Rodziny w Warszawie. Pan Profesor Bogdan Chazan za swoją oddaną pracę dla polskich kobiet i dzieci został uhonorowany wieloma odznaczeniami państwowymi i przyznanymi przez organizacje zrzeszające rodziców. Zasłużony Profesor za odmowę zabicia chorego dziecka, motywowaną lekarską klauzulą sumienia,15 kwietnia 2014 roku, w Szpitalu św. Rodziny w Warszawie został zwolniony z funkcji Dyrektora i z pracy w Szpitalu Św. Rodziny przez prezydenta Warszawy Hannę Gronkiewicz Waltz. Od prawie pięciu lat trwają przesłuchania, przeciągające się procedury, najpierw w organach Naczelnej Izby Lekarskiej w Warszawie, aktualnie – Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi.

To dziwna i nie mająca precedensu w historii orzecznictwa Naczelnego Sądu Lekarskiego   sytuacja. Sprawę z poziomu krajowego przeniesiono do poziomu regionalnego, uznanego jako referencyjny, ważniejszy niż poziom Naczelnej Izby Lekarskiej. Pan Profesor jest członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, a nie w Łodzi.

6 marca 2019 Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi po prawie pięciu latach uciążliwego śledztwa przedstawił Panu Profesorowi zarzuty i przydzielił status obwinionego. Uznał między innymi, że odmawiając aborcji sprzeniewierzył się art. 6 zd.1 i art. 7 Kodeksu Etyki Lekarskiej.

 

Decyzja Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, nie wydaje się ani racjonalna, ani zgodna z zasadami Kodeksu Etyki Lekarskiej, jest krzywdząca i niesprawiedliwa.

 

Art. 6 KEL mówi o najskuteczniejszej metodzie postępowania lekarskiego. Zabijanie człowieka nie jest metodą postępowania lekarskiego. Lekarz jest sługą życia.

Art. 7 KEL traktuje o niepodejmowaniu leczenia lub odstąpienia od leczenia chorego z wyjątkiem przypadków niecierpiących zwłoki. Zabijanie dziecka wewnątrzłonowo nie jest leczeniem ani matki, ani dziecka, tylko zabójstwem niewinnego poczętego człowieka.

Ponadto:

Art. 2 KEL mówi, że powołaniem lekarza jest ochrona życia ludzkiego i że lekarz nie może posługiwać się wiedzą i umiejętnością lekarską w działaniach sprzecznych z tym powołaniem. Naciski społeczne nie zwalniają lekarza z przestrzegania tej zasady.

Art. 39 KEL mówi, że podejmując działania lekarskie u kobiety w ciąży, lekarz równocześnie odpowiada za zdrowie i życie jej dziecka. Dlatego obowiązkiem lekarza są starania o zachowanie zdrowia i życia dziecka również przed jego urodzeniem.

Art. 74 KEL mówi jasno: Lekarz nie może uczestniczyć w akcie pozbawiania życia, asystować w torturowaniu lub innym poniżającym traktowaniu człowieka. Nie może też wykorzystywać swej wiedzy i umiejętności dla ułatwienia stosowania jakichkolwiek form okrutnego postępowania.

 

Art. 38 Konstytucji RP stanowi, że Rzeczypospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia a Art. 40, że nikt nie może być poddany torturom ani okrutnemu, nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu i karaniu.

Profesor Bogdan Chazan nie naruszył zasad Kodeksu Etyki Lekarskiej oraz obowiązującego prawa konstytucyjnego. Decyzja Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, wydaje się być irracjonalna i wygląda na wynikającą z nacisków natury politycznej.

Okazuje się, że odmowa zabicia chorego dziecka to wystarczający powód, by stawiać Lekarza, byłego Dyrektora Szpitala w sytuacji oskarżonego. To wyraźna nauka dla innych lekarzy – dyrektorów szpitali czy ordynatorów by odkładali swoje sumienia na bok przed wejściem do szpitala.

Od momentu zwolnienia z pracy Pana Profesora przez prezydenta Warszawy Hannę Gronkiewicz Waltz i upublicznienia tego faktu wzrosła liczba legalnych aborcji w Warszawie i w całej Polsce. Decyzja Pani Prezydent spowodowała, że coraz więcej dzieci traci swoje życie przed urodzeniem i coraz więcej lekarzy, pielęgniarek i położnych przeżywa konflikt sumienia.

Jako lekarze strzegący szlachetnych ideałów stanu lekarskiego, występujemy w obronie dobrego imienia Pana Profesora Bogdana Chazana i apelujemy o odsunięcie stawianych Mu zarzutów.

W imieniu lekarzy Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich

Prezes Elżbieta Kortyczko

Wiceprezes Alina T. Midro

Delegat Oddziału Mazowieckiego Grażyna Rybak

 

Z poparciem:

Koło Lekarzy Katolików OIL, Przewodnicząca Aleksandra Dziarczykowska

Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Polskich, Prezes Beata Baliszewska

Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski, Prezes Małgorzata Prusak

Środowisko Medyczne Świętej Rodziny, Przewodnicząca Grażyna Rybak

Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny

Prezes Ewa Ślizień-Kuczapska

źródło: www.kslp.pl

Rzeszów: Międzynarodowy Kongres “Nauka w służbie Życiu” 21-22.06.2019 r.

pt., 04/05/2019 - 14:26

Marszałek Województwa Podkarpackiego, Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Uniwersytet Rzeszowski oraz Fundacja “Życiu – Tak”  serdecznie zapraszają na: Międzynarodowy Kongres „Nauka w służbie Życiu”  21 i 22 czerwca 2019 r.  RzeszówFilharmonia Podkarpacka Wydarzenie poświęcone będzie zastosowaniu aktualnych osiągnięć medycyny w ochronie życia. Będzie to okazja do spotkania profesjonalistów zajmujących się opieką medyczną nad matkami i dziećmi, samorządowców, ludzi kultury, dziennikarzy, wreszcie rodzin – byłych, obecnych i przyszłych pacjentów. Celem Kongresu jest poszerzenie wiedzy medycznej i udoskonalenie podejścia do człowieka cierpiącego, promocja godności człowieka i praw każdej istoty ludzkiej od momentu poczęcia do naturalnej śmierci, obrona wolności sumienia zawodów medycznych i pacjentów oraz umocnienie duchowe chorych oraz tych, którzy troszczą się o zdrowie i życie innych. Tematyka wykładów dotyczy m. in. aktualnych trendów w diagnostyce i leczeniu niepłodności oraz powtarzających się strat ciąży, konsekwencji epidemii cięć cesarskich oraz konsekwencji zaburzeń rozwoju perinatalnego w dorosłym życiu. Specjalna sesja będzie dedykowana funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych, w tym opiece nad kobietą ciężarną z niepełnosprawnością oraz hospicjom perinatalnym, przeznaczonym dla dzieci nieuleczalnie chorych, niepełnosprawnych, z wadami wrodzonymi lub genetycznymi. Udział w Kongresie jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do dnia 31 maja 2019 r. Formularz rejestracyjny dostępny na stronie: http://naukawsluzbiezyciu.podkarpackie.pl/index.php/pl/rejestracja   Szczegółowe informacje o Kongresie oraz program wydarzenia na stronie:   http://naukawsluzbiezyciu.podkarpackie.pl Departament Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
tel. 17 747 68 00    fax 17 747 68 01
zdrowie@podkarpackie.pl Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych:
https://www.podkarpackie.pl/index.php/urzad/rodo

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
al. Łukasza Cieplińskiego 4
35-010 Rzeszów, skr. pocztowa 17
centrala: (017) 850 1700
fax: (017) 850 1701
www.podkarpackie.pl/
Program kongresu-PL

Nagrania z Recept Benedyktyńskich dla Medyków

wt., 03/26/2019 - 15:53

Nagrania z rekolekcji wygłoszonych przez O. Włodzimierza Zatorskiego benedyktyna z Tyńca

Homilia C 02 7 Sob WP 2019-03-23

https://kdsz.pl/wp-content/uploads/2019/03/01-Homilia-C-02-7-Sob-WP-2019-03-23.mp3

 

Konferencja Kim się stajemy – duchowość 2019-03-23

https://kdsz.pl/wp-content/uploads/2019/03/02-Konf-Kim-sie-stajemy-duchowosc-2019-03-23.mp3

 

Homilia C 03 1 Nd WP C 2019-03-24

https://kdsz.pl/wp-content/uploads/2019/03/03-Homilia-C-03-1-Nd-WP-C-2019-03-24.mp3

 

Konferencja Filary życia duchowego 2019-03-24

https://kdsz.pl/wp-content/uploads/2019/03/04-Konf-Filary-zycia-duchowego-2019-03-24.mp3

Strony