Oddział Mazowiecki

Subskrybuj Kanał Oddział Mazowiecki
Strona mazowieckiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.
Zaktualizowano: 2 godziny 45 minut temu

9.06.2019 Doroczne V spotkanie Środowisk Medycznych Warszawy

pon., 06/10/2019 - 17:05

W parafii Świętej Rodziny, już po raz piąty odbyło się spotkanie stołecznych środowisk medycznych, z inicjatywy Środowiska Medycznego Świętej Rodziny i Oddziału Mazowieckiego im. bł. dr Ewy Noiszewskiej Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich .

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 9 czerwca 2019 r., sprawowana była Msza św. w intencji środowiska medycznego i chorych. Mszę św. koncelebrowali: ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz służby zdrowia i kapelan szpitala bródnowskiego, ks. Arkadiusz Wójtowicz, Proboszcz Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika, kapelan IMiDZ, i ks. prałat Andrzej Mazański, proboszcz zaciszańskiej parafii i opiekun Środowiska Medycznego Świętej Rodziny. Przy figurze Matki Bożej umieszczono na czas wspólnej modlitwy obrazy:  bł.dr Ewy Noiszewskiej , pierwszej błogosławionej polskiej lekarki,niepokalanki  oraz bł.Hanny Chrzanowskiej , krakowskiej pielęgniarki.

 

     

Niedzielną Mszę świętą ubogacił piękny śpiew  zespołu muzycznego  lekarskiej rodziny Państwa Błazik.

  Krajowy Duszpasterz Służby  Zdrowia ks. A.Zawistowski skierował do zebranych słowa homilii: 

http://kslpmazowsze.pl/wp-content/uploads/2019/06/Homi.9.06-KS.Arek-Zawistowski.mp3

Po Mszy św, i krótkiej modlitwie przed wizerunkami polskich błogosławionych- lekarki i pielegniarki, odbyła się prelekcja i dyskusja w domu parafialnym nt. kierownictwa duchowego. Spotkanie było zwieńczeniem tegorocznego cyklu konferencji medyków pn. „Nieustanne doskonalenie medycznego ducha”.

Galeria zdjęć:

http://parafiaswrodziny.pl/galeria/wydarzenia/rok-2019/doroczne-spotkanie-rodowisk-medycznych-warszawy-9-06-2019-r-/

 

9.06.2019 Marsz dla życia i rodziny

pt., 06/07/2019 - 17:47

9.06.2019 Warszawski Marsz dla Życia i Rodziny Godz.11:45- 13:15 · Organizatorzy: Centrum Życia i Rodziny i Marsz dla Życia i Rodziny Początek pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu

31.05,2019 list KSLP do Kanadyjskiego Stowarzyszenia Lekarzy Katolickich

pt., 05/31/2019 - 22:36

Skierowaliśmy list od KSLP do lekarzy Kanadyjskiej  Federacji Lekarzy Katolickich , zgromadzonych na dorocznej 11  konferencji w Toronto:

Drodzy Lekarze Katoliccy
Całym sercem popieramy działania Pani Mary Wagner- Niezłomnej Obrończyni Życia i jesteśmy zbudowani Jej piękną etyczną postawą. Mery naraża własne zdrowie i życie dla ratowania choćby jednego z tych najmniejszych, dopiero co poczętych istot ludzkich, będących pod sercem matki.Jezus mówi: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszychMnieście uczynili” (Mt 25,40).

17 kwietnia 2019r. Mery przyszła do kliniki aborcyjnej Everywoman’sHealth Center w Jej rodzinnym mieście Vancouver,aby kolejny raz bronić życia nienarodzonych dzieci.

Niestety, za uczciwe informowanie matek o cudzie życia, o innym niż zabicie wewnątrzłonowe„rozwiązaniu problemu niechcianego dziecka” i za próbę ocalenia życia ich dzieci, została zgodnie z prawem Kanady skazana na pobyt w więzieniu. Mery była już wiele razy więziona z powodu wejściu do Kliniki Aborcyjnej w Toronto i rozmowy z matkami w stanie błogosławionym.

My jako lekarze z Polski, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, wielokrotnie wspieraliśmy i dziękowaliśmy Mary za jej działania w obronie życia nienarodzonych,mając nadzieję na uratowanie przed zabójstwem wewnątrzłonowym choćby jednego dzieciątka oraz, że postawa Mery przyczyni się do zmiany kanadyjskiego prawa na chroniące życie.

Bardzo prosimy Was, Drodzy Koledzy – Lekarze Katoliccy, którzy jesteście świadomi, że każde życie jest darem Boga, o pomoc w tej trudnej sprawie.
Kochani, czy zechcecie podjąć  działania na rzecz ochrony życia nienarodzonych dzieci w Kanadzie?

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi

W imieniu lekarzy z Polski -Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich

Prezes Dr Elżbieta Kortyczko
W-ce Prezes Prof. Alina Midro
W-ce Prezes Prof. Bogdan Chazan
Członek Dr Grażyna Rybak

List KSLP .31.05.2019, do lekarzy kanady ,Dear Catholic Doctors 

8.06.2019 SFKP zaprasza na konferencję: Mentalność antykoncepcyjna

śr., 05/29/2019 - 16:24

Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich Polski zaprasza: 

 

8.06.2019 CŻiR zaprasza na konferencję: „Edukacja seksualna dzieci i młodzieży.Przegląd zagrożeń”

śr., 05/29/2019 - 16:16

Centrum Życia i Rodziny zaprasza na konferencję 8.06.2019   pt  „Edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Przegląd zagrożeń” z udziałem najgłośniejszych nazwisk związanych ze sporem wokół edukacji seksualnej, na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie w godzinach 11:00-18:30.

Pełny plan stronie: https://bronmydzieci.pl/

W obliczu toczącej się w Polsce dyskusji na temat edukacji seksualnej dzieci w szkołach i przedszkolach, warto odnieść się do doświadczeń krajów Zachodu, gdzie podobne programy funkcjonują od wielu lat. Prześledzenie ewolucji tych programów oraz poznanie skutków, do jakich prowadzą, pomoże w odpowiedzi na pytanie, czy edukacja seksualna najmłodszych jest rzeczywistą potrzebą cywilizacyjną czy też przejawem presji ideologicznej i dążeniem do zmiany norm kulturowych, obyczajowych i społecznych.

Chcemy pomóc w odpowiedzi na podstawowe pytania nurtujące każdego zaangażowanego w tę debatę, a zwłaszcza rodziców:

  • Czy edukacja seksualna w szkołach jest naprawdę potrzebna?
  • Jaka wizja ludzkiej seksualności stanowi podstawę edukacji seksualnej?
  • Co jest prawdziwym celem edukatorów seksualnych?
  • Jakie konsekwencje spotkają rodziców, którzy odmówią udziału swoich dzieci w edukacji seksualnej?
  • Jakie organizacje są zaangażowane w promocję edukacji seksualnej na świecie?
  • Jakie długofalowe skutki społeczne wywołuje edukacja seksualna dzieci i młodzieży?

Serdecznie zapraszamy!

 

2.06.2019 Święto Dziękczynienia

ndz., 05/26/2019 - 22:58

Arcybiskup Kazimierz Nycz, przesłał zaproszenie dla lekarzy OM KSLP na Mszę świętą o godzinie 12:00  z okazji dorocznego Święta Dziękczynienia 2.06.2019 w Świątyni Opatrzności Bożej:

 

9.06.2019 Doroczne spotkanie środowisk medycznych Warszawy

ndz., 05/26/2019 - 09:17

Zapraszamy: 9.06.2019 na V Doroczny Dzień Skupienia Środowisk Medycznych Warszawy na Zaciszu. 18:00 Msza święta Kościół Świętej Rodziny na Zaciszu.  O 19:00 Konferencja pt: KIEROWNICTWO DUCHOWE – KS. ARKADIUSZ ZAWISTOWSKI , Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia, 

22.05.2019 Rola modlitwy w kształtowaniu sumienia cz.1

pt., 05/24/2019 - 23:26

Majowe spotkanie KSLP prowadził Dyrektor Hospicjum Warszawskiego.  Po Mszy św. o godz 18:00 w Kościele Środowisk Medycznych , spotkanie  w Sali Świętej Rodziny ,rozpoczął modlitwą Duszpasterz Warszawskiej Służby Zdrowia , Ks. Władysław Duda.

 

19.05.2019 Publikacje OM KSLP na VIII Konferencji z cyklu: Płodność zdrowiem kobiety, mężczyzny, rodziny.

ndz., 05/19/2019 - 20:03

Kolejny raz na zaproszenie Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny dr Ewy Ślizień- Kuczapskiej, przedstawiciele oddziału  zorganizowali stoisko z publikacjami etycznymi oraz z zakresu płodności. Prezes OM KSLP prof. Bogdan Chazan propagował organizowany Międzynarodowy Kongres pt Nauka w Służbie Życiu „, który odbędzie się w Rzeszowie 21-22.06. Delegat  OM KSLP lek.Grażyna Rybak promowała książki z notatkami duchowymi patronki Oddziału bł. dr Ewy Noiszewskiej ( pt: ” Stetoskop i Habit”)  oraz wykładami ks prof Stanisława Warzeszaka (pt; „Być lekarzem świadkiem uzdrawiającej miłości Boga”) oraz poradnik „Płodność , radośc ,czy utrapienie?”  doktor  G.Rybak

Okazja do spotkań i rozmów ze środowiskiem diagnostów laboratoryjnych orz Centrum Medycyny Spersonalizowanej CODE z Łodzi.

5.05.2019 List do Mary Wagner uwięzionej w Vancouver.

sob., 05/18/2019 - 16:50

Po aresztowania Mary Wagner 17.04.br lekarze OM KSLP oraz Środowiska Medycznego Świętej Rodziny napisali list do uwięzionej:  Alouette Correction Centre for Women, 24800 Alouette Road, Maple Ridge BC V4R 1R8,  Canada

 

list ANG. KSLP OM do Mary Wagner 5.05.2019 ENG

Droga Mary                                                                                                       Warszawa  2019-05-05

Dziękujemy Ci z całego serca, że kolejny raz zdecydowałaś się pomagać i towarzyszyć do końca nienarodzonym dzieciom w drodze na miejsce kaźni oraz ich matkom, próbując  wpłynąć na nie, by odwołały wydany przez siebie wyrok na własne potomstwo.  Polscy lekarze dziękują Ci, że podejmujesz ciężkie wyzwanie zamknięcia w więzieniu dla ocalenia życia dzieci w łonach matek. Niech dobry Bóg wspiera Ciebie w trudnych więziennych warunkach, pociesza i chroni.

Od legalizacji aborcji w Kanadzie w 1969 r. już ponad 4 miliony dzieci zostało zabitych.  Co roku około  100 tysięcy  nienarodzonych jest zabijanych w Twojej ojczyźnie rękami lekarzy, za zgodą matek.  Oznacza to około 275 zabójstw dzieci każdego dnia zgodnie z nieludzkim prawem, wbrew prawu do życia, najbardziej podstawowego dla człowieka. A przecież  nauka potwierdza, że ​​życie zaczyna się od poczęcia. Dla nas, wierzących,  ​​życie jest darem Boga. Twoja postawa jest jak walka Dawida z Goliatem.(1 Sm.17) Ufamy, że Bóg zwycięży.

Wspaniale, że  tysiące  ludzi  9 maja  spotka się na Wzgórzu Parlamentarnym na Marszu w pięćdziesiątą rocznicę legalizacji aborcji by zaprotestować przeciwko bezdusznemu prawu. Ty także duchem jesteś na tym wzgórzu. Mamy nadzieję, że Twoje cierpienie obudzi zatwardziałe serca i  prawo aborcyjne w Kanadzie wkrótce się zmieni. Liczymy również  na to, że Twoja obecność wśród więźniarek spowoduje, że przekonają się do zasady świętości życia od momentu poczęcia.

Dobra zmiana władzy w Polsce, wcale nie jest taka dobra. W Polskiej Ustawie nadal obecna jest przesłanka eugeniczna, mimo, że partia rządząca przyznaje się, że jest za życiem. Ustawa „Stop aborcji” trzymana jest w „zamrażalce sejmowej” Przez to nienarodzone dzieci, głównie z zespołem  Downa są zabijane w legalnej aborcji. Martwimy się, że Prezydent Warszawy próbuje wprowadzić demoralizującą edukację seksualną do szkół, powołując się na dokumenty WHO, które proponują m.in. naukę masturbacji u czterolatków.  Takie projekty szykują  w katolickiej Polsce grunt do wprowadzenia swobody seksualnej, antykoncepcji  i aborcji.  Takie działania mogą  skutecznie zniszczyć wrażliwość i czystość dzieci  i sprawić, że wyrosną z nich dorośli , którzy  nie będą  szanować życia poczętego dziecka ani chorego rodzica. Modlimy się i protestujemy wobec takich działań w trosce o życie dzieci oraz ich rodzin. Prosimy módl się za Polaków, by szanowali życie i uczynili bezduszne prawo martwym.

Droga Mary, jak pamiętasz zapraszaliśmy Ciebie do Rzeszowa na południu Polski na międzynarodowy kongres „Nauka w Służbie Życiu”. Dzięki Bogu i ciężkiej pracy wielu ludzi przygotowania do tego wydarzenia są już zaawansowane. Możesz znaleźć informacje na stronie internetowej:

http://www.naukawsluzbiezyciu.podkarpackie.pl/index.php/pl/

Uczestnicy Kongresu będą szczęśliwi, jeśli napiszesz do nich kilka słów za naszym pośrednictwem.

Niech Bóg Ci błogosławi

Lekarze Oddziału  Mazowieckiego bł. dr Ewy Noiszewskiej KSLP

i Środowiska Medycznego Świętej Rodziny .

Maksio Bednarczyk, ma 8 lat  (Karczew,

pon., 05/13/2019 - 20:35

Maksio Bednarczyk, ma 8 lat  (Karczew, mazowieckie)  cierpi od stycznia 2019 na Neuroblastoma nadnercza lewego IV stopnia z przerzutami do szpiku, węzłów chłonnych i kości. Szanse przeżycia  statystycznie nie przekraczaj 15% Nie miał wcześniej żadnych objawów, nie męczył się, nie chorował. Biegał, grał w piłkę, miał regularnie badanie krwi, EKG. U Maksymiliana w styczniu TK OUN na SOR, (z powodu zasinienia i wytrzeszczu ) rozpoznano przerzuty neuroblastoma.  Jego organizm odpowiedział dobrze na refundowaną chemioterapię. Immunoterapia zwiększa szansę przeżycia o kolejne 20%, może uratować życie Maksia. Nie jest refundowana przez NFZ. Kosztuje ponad milion złotych. Spróbujmy pomóc. Indywidualny numer rachunku bankowego Maksymiliana Bednarczyka:

  • Santander Bank Polska S.A,   68 1090 1753 0000 0001 3749 2392
  • (przelewy krajowe i zagraniczne – złotówkowe i walutowe)
  • Fundacja: Drużyna Błażeja,  ul. Ejsmonda 48 a, 05-420 Józefów
  • w tytule należy wpisać: „Bednarczyk Maksymilian – darowizna na poprawę i ochronę zdrowia”.

Ks.prof. JÓZEF WARZESZAK, (Papieski

pt., 05/10/2019 - 23:30

Ks.prof. JÓZEF WARZESZAK, (Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie Collegium Joanneum) brat śp.ks prof Stanisław Warzeszaka opublikował w periodyku Warszawskie Studia Teologiczne XXXI/4/2018, 40-59  artykuł pt:

W K Ł A D  K S . S T A N I S Ł A W A W A R Z E S Z A K A ( 1 9 5 8 – 2 0 1 7 ) W R O Z W Ó J POLSKIEJ BIOETYKI 

Ksiądz Stanisław Warzeszak uzyskał tytuł naukowy profesora nauk teologicznych w 2010 r. Wcześniej habilitował się z teologii moralnej ze specjalizacją  bioetyki (2004 r.). Doktorat z teologii ze specjalizacją z bioetyki napisał w 1991 r., a z filozofii – również z tej specjalizacji – w 2000 r. Magisterium i tzw. licencjat kanoniczny napisał z teologii moralnej. W ciągu swego życia opublikował 7 książek, 93 artykuły naukowe, 16 recenzji naukowych, 54 artykuły popularno-naukowe, 25 artykułów popularnych. Niemal wszystkie omawiały zagadnienia moralne z punktu widzenia filozoficznego lub teologicznego. Niemniej jednak uważam, że wiodącym tematem jego pracy twórczej była bioetyka, o czym czytelnik może się przekonać po lekturze artykułu oraz po zapoznaniu się z całością jego bibliografii opublikowanej na stronie PBN po jego nazwiskiem i pod tytułem „Publikacje” Ks. prof. P. Góralczyk SAC jest zdania, że ks. Stanisław „wypracował własną definicję bioetyki, jako etyki odpowiedzialności za życie”. Zatem słuszne wydaje się przedsięwzięcie, by ukazać, co wartościowego wniósł on w tę dynamiczną i wciąż się rozwijającą naukę, jaką jest bioetyka. Podstawą będą oczywiście prace ks. Stanisława, ale też teksty recenzji jego rozprawy habilitacyjnej i profesorskiej, a przy tej okazji całego jego dorobku naukowego, zachowane w jego komputerze, a niektóre opublikowane w czasopismach naukowych…

 

Nieporozumienia wokół pojęcia eutanazji – dr Anna Gręziak

ndz., 05/05/2019 - 10:23

Warto sięgnąć do tekstu Referatu dr Anny Gręziak  (byłej przewodniczącej zarządu krajowego KSLP, specjalisty anestezjologii dr Anna Maria Gręziak.KSLP OM),który został  wygłoszony na konferencji Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich na Jasnej Górze 25 maja 2002 roku, opublikowany w książce wydawnictwa ITKM „Lekarze o Eutanazji”.   Medycyna wraz z pojawieniem się nowych technik i sposobów ratowania życia i zdrowia prowokuje do zadawania sobie pytania o godność chorego w tych procesach , o jego zgodę na zabiegi, o celowość niektórych zabiegów i ich konsekwencje dla życia i zdrowia.  „Salus  aegroti suprema lex”.  Zdrowie rozumiane  nie tylko jako zdrowie fizyczne, ale całościowo. Ten referat jest także nawiązaniem do wykładu dr.hab. Tomasza Dangela na spotkaniu OM KSLP w dn.24.04.2019 r.

Nieporozumienia wokół pojęcia eutanazji.dr Anna Greziak Referat wygł. konf. KSLP Jasna Góra 25 .05. 2002 opubl .Lekarze o Eutanazji

24-25.05.2019 Krajowy duszpasterz sł.zdrowia zaprasza do Częstochowy

ndz., 05/05/2019 - 10:07

Co roku w czwartym tygodniu maja pracownicy służby zdrowia w Polsce mają okazję pielgrzymować do Matki Bożej Jasnogórskiej, do Częstochowy, gdzie odbywają się rekolekcje organizowane przez Krajowe Duszpasterstwo Sł.Zdrowia. Poniżej program: 

28.04.2019″Rozmowa Miłosiernego Boga z duszą”,lekarze w intencji chorej

pon., 04/29/2019 - 10:11

Z inicjatywy dr Anny Żochowskiej , specjalisty pediatrii i neonatologii ze Szpitala w Garwolinie, w NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA, 28.04.2019,  delegat KSLP OM lek. Grażyna Rybak, specjalista pediatrii oraz i student V roku medycyny WUM Krzysztof Żochowski , zaprezentowali program autorski muzyczno słowny pt. „Rozmowa Miłosiernego Boga z duszą” w Parafii p.w. Świętego Jana Pawła II w Sulbinach, (w Sulbiny ul. Górna 7, 08-400 Garwolin)

Ta półgodzinna modlitwa śpiewem , po Mszy św.o godz 11:00 w Niedzielę Miłosierdzia i jednocześnie wspomnienie świętej włoskiej lekarki  Joanny Beretty Molli, była w intencji ciężko chorej siostry  ks. mgr Mariusza Zaniewicza, Kapelana Szpitala w Garwolinie w latach 2012 – 2016r.

Program obejmował słowa Jezusa do św.Faustyny, do duszy cierpiącej, (wg Dzienniczka) odczytane przez studenta medycyny Krzysztofa oraz odpowiedź wyśpiewaną przez dr Grazynę, do własnych słów i muzyki.

ROZMOWA MIŁOSIERNEGO BOGA z duszą cierpiącą 28.04.2019

Program muzyczny wspierał akcję zbiórki finansowej na wsparcie kosztownej rehabilitacji ciężko chorej  Siostry ks. Mariusza.

Serdeczne podziękowania dla ks. Proboszcza Parafii  ks. mgr Andrzeja Lemieszek, za możliwość wspólnej modlitwy lekarzy z Parafianami.

 

 

 

 

28.04.2019 ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych Mnieście uczynili”(Mt 25,40).

sob., 04/27/2019 - 09:40

W Święto Miłosierdzia Bożego warto rozważyć gesty Miłosierdzia wobec najmniejszych pacjentów. Jane Wagner, Mama aresztowanej po raz kolejny 17.04.2019 Mary Wagner, napisała: „Słowa Mary są dla wszystkich z nas !” Działanie Mary jest od wielu lat jest przykładem świadczenia miłosierdzia wobec nienarodzonych. Poniżej list Mary,  w którym opisuje  opisuje swoją motywację do wejścia do kliniki aborcyjnej, aby ratować nienarodzone dzieci:

„Na współczującego czekałem, ale go nie było, i na pocieszających, lecz ich nie znalazłem.”  (Psalm 69). Dlaczego chrześcijanie mieliby chodzić do tych miejsc, w których zabijane są małe dzieci, które jeszcze się nie narodziły? „Cokolwiek zrobiłeś jednemu z najmniejszych moich braci, zrobiłeś to Mnie… Czegokolwiek nie zrobiłeś jednemu z najmniejszych moich braci, Mnie tego nie zrobiłeś” (Mt. 25,40).  Nasz Pan wzywa nas, byśmy rozpoznali Jego Twarz w obliczu naszego brata, naszej siostry, zwłaszcza tych, którzy są najbardziej zapomniani. Każda kobieta, która wchodzi do placówki w celu zakończenia ciąży, by przerwać życie swojego dziecka, jest Jezusem w swoim „niepokojącym przebraniu”- mówiąc słowami św. Matki Teresy z Kalkuty .Dziecko w jej łonie, którego nie widzimy, jest Jezus, błaga o to, aby choć jedna osoba okazała mu współczucie i pocieszenie…  Nasza obecność w tych miejscach, w których zabijane są najmłodsze dzieci Boże, jest odpowiedzią na Miłość Boga, który pierwszy nas umiłował. Ten, który nas umiłował przez całą wieczność, jest tam, porzucony i ponownie poddany egzekucji, tak jak na Kalwarii. Niech On nas tam poprowadzi w duchu pokuty, byśmy Go pocieszyli w agonii, modlili się za naszych braci i siostry, uczynili, co możemy, dzięki Jego łasce, aby przynieść Jego Światło i Miłość tam, gdzie jest tylko ciemność i pogarda.

Jeśli nasze oczy doprowadzą nas do zauważenia i troszczenia się o osobę, która jest bez domu, zmarznięta , głodna i bez przyjaciela, czy zamkniemy oczy naszego serca na bezradne dziecko, które może  być  wyrzucone ze swego domu i zabite Kiedy Nasza Błogosławiona Matka pośpieszyła do swej ciężarnej kuzynki Elżbiety w jej potrzebie, także i my pośpieszmy do matek i dzieci, które rozpaczliwie potrzebują Jego Światła i Miłości. Gdy stała przy krzyżu, cierpiąc blisko swego Syna, gdy znosił agonię ukrzyżowania, my również pozostańmy z nimi.

„Dziś, jeśli usłyszycie Jego głos, nie zatwardzajcie serc waszych” (Psalm 95:,8).

Dla zbyt wielu „współczesnych” zatwardziło swoje serce. Miłość Ciałem się stała, aby pokazać nam większą Miłość.  Miłość umarła w ciele i zmartwychwstała, aby pokazać nam, że „nie ma większej miłości”, a Miłość otrzymuje dla siebie wszystko, co robię lub czego nie robię dla „jednego z tych najmniejszych” (Mt 25, 40), moich braci i sióstr w ciele.

„Miłujcie się wzajemnie, tak jak Ja was umiłowałem” (J 13, 34). Nie kocham tak, jak On mnie umiłował. Nie mogę kochać tak, jak On mnie umiłował. Nie możemy Cię kochać tak, jak Ty nas kochałeś. Z Twoją pomocą, Panie, zacznijmy od nowa.”

List Mary Wagner z więzienia w Vancouver, kwiecień 2019

czw., 04/25/2019 - 21:58

„na współczującego czekałem, ale go nie było, i na pocieszających, lecz ich nie znalazłem.”  (Psalm 69).

Dlaczego chrześcijanie mieliby chodzić do tych miejsc, w których zabijane są małe dzieci, które jeszcze się nie narodziły? „Cokolwiek zrobiłeś jednemu z najmniejszych moich braci, zrobiłeś to Mnie… Czegokolwiek nie zrobiłeś jednemu z najmniejszych moich braci, Mnie tego nie zrobiłeś” (Mt. 25,40).

Nasz Pan wzywa nas, byśmy rozpoznali Jego twarz w obliczu naszego brata, naszej siostry, zwłaszcza tych, którzy są najbardziej zapomniani. Każda kobieta, która wchodzi do placówki w celu zakończenia ciąży, by przerwać życie swojego dziecka, jest Jezusem – słowami św. Teresy z Kalkuty – w swoim „niepokojącym przebraniu” Dzieckiem w jej łonie, którego nie widzimy, jest Jezus, błaga o to, aby choć jedna osoba okazała mu współczucie i pocieszenie…

Nasza obecność w tych miejscach, w których zabijane są najmłodsze dzieci Boże, jest odpowiedzią na Boga, który jest Miłością, który pierwszy nas umiłował. Ten, który nas umiłował przez całą wieczność, jest tam, porzucony przez siebie i ponownie poddany egzekucji, tak jak to zrobił na Kalwarii. Niech On nas tam poprowadzi w duchu pokuty, pocieszy Go w agonii, modli się za naszych braci i siostry, uczyni, co możemy, dzięki Jego łasce, aby przynieść Jego Światło i Miłość tam, gdzie jest tylko ciemność i pogarda.

Jeśli nasze oczy doprowadzą nas do zauważenia i troszczenia się o osobę, która jest bez domu, zmarznięta , głodna i bez przyjaciela, czy zamkniemy oczy naszego serca na bezradne dziecko, które zostanie śmiertelnie wyrzucone z realnego domu? Kiedy Nasza Błogosławiona Matka pośpieszyła do swej ciężarnej kuzynki Elżbiety w jej potrzebie, także i my pośpieszmy do matek i dzieci, które rozpaczliwie potrzebują Jego Światła i Miłości. Gdy stała przy krzyżu, cierpiąc blisko swego Syna, gdy znosił agonię ukrzyżowania, my również pozostańmy z nimi.

„Dziś, jeśli usłyszycie Jego głos, nie zatwardzajcie serc waszych” (Psalm 95: 8).

Dla zbyt wielu „dzisiejszych” zatwardziało moje serce. Miłość ciałem się stała, aby pokazać nam większą miłość, Miłość umarła w ciele i zmartwychwstała, aby pokazać nam, że „nie ma większej miłości”, a Miłość otrzymuje dla siebie wszystko, co robię lub czego nie robię dla „jednego z tych najmniejszych” (Mt 25, 40), moich braci i sióstr w ciele.

„Miłujcie się wzajemnie, tak jak Ja was umiłowałem” (J 13, 34). Nie kocham tak, jak On mnie umiłował. Nie mogę kochać tak, jak On mnie umiłował. Nie możemy Cię kochać tak, jak Ty nas kochałeś. Z twoją pomocą, Panie, zacznijmy od nowa.”

17.04.2019 Mary Wagner ponownie aresztowana za próbę ratowania dzieci

śr., 04/24/2019 - 23:30
Działaczka Kanadyjska  pro-life Linda Gibbons, poinformowała, że  17.04. w wielką  środę Mary Wagner (lat 43) została rano aresztowana w rodzinnym Vancouver, gdzie chcąc bronić życia nienarodzonych dzieci . razem z towarzyszącą jej  Baby Jane Doe, rozdawała na terenie kliniki aborcyjnej Everywoman’s Health Center róże, z kopią cudownego medalika oraz krótką wiadomością dla matek. Mary i Jane próbowały  rozmawiać z oczekującymi w klinice kobietami i  proponować im alternatywę dla aborcji. Mary Wagner, mobilizowana przez ochronę do opuszczenia Kliniki  mówiła, że  zostanie razem z nienarodzonymi dziećmi i klęczała. Ostatecznie  została aresztowana przez policję i siłą wyniesiona a potem przewieziona do aresztu zaledwie godzinę po wejściu do kliniki. Mary Wagner , została już przesłuchana przez policję i oczekuje w areszcie na rozprawę sądową 1,maja 2019. Została oskarżona o utrudnianie korzystania z mienia zgodnie z jego przeznaczeniem. Wagner odmówiła wyjścia za kaucją oraz podpisania deklaracji, że nie będzie się zbliżać do klinik aborcyjnych. Można napisać list do Mary, oto jej adres: Mary Wagner
Alouette Correctional Center for Women
PO Box 1000  Maple Ridge, 
BC V2X 7G4 ,  Kanada

Strony