Oddział Mazowiecki

Subskrybuj Kanał Oddział Mazowiecki
Strona mazowieckiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.
Zaktualizowano: 42 minuty 55 sekund temu

13.X.2018 SŁUPNO, Dzień skupienia-Przebywanie z Tym, który nas kocha

1 godzina 4 minuty temu

Na zaproszenie Środowiska Medycznego Świętej Rodziny, (http://www.srodowiskomedyczne.pl),lekarze KSLP OM , w sobotę 13 października 2018, w Słupnie w ramach Jesiennych Dni Skupienia  (12-14.X.2018) dla Środowiska Medycznego  w Ośrodku Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej, mieli okazję rozważyć i przeżyć zaproponowany temat;  CISZA WEWNĘTRZNA          

Cisza wewnętrzna,  (gr. Hesychia) milczenie jako warunek zjednoczenia z Bogiem. Człowiek  dobrowolnie oddziela się od świata, aby usunąć przez to przyczyny rozproszeń. Tą praktykę samotności i ciszy kultywowali mnisi kontemplując Boga. Drugi aspekt hesychii, to  wewnętrzne wyciszenie namiętności i zjednoczenie z Bogiem przez  wytrwałość w modlitwie i surowość życia. (KKK 2709)”Kontemplacja jest głębokim związkiem przyjaźni, w którym rozmawiamy sam na sam z Bogiem, w przekonaniu, że On nas kocha” (Św. Teresa od Jezusa). Wejście w kontemplację jest przez „skupienie” serca; poddanie całej naszej istoty tchnieniu Ducha Świętego; w domu Pańskim, jakim jesteśmy.

 

HOMILIA ks. Arkadiusz Wójtowicz (kapelan IMiDZ, proboszcz Parafii św Stanisława Biskupa w Warszawie na ul Bema) : o życiu ukrytym  na wzór Pana Jezusa, wyciszeniu serca,  zależności w miłości, mocy różańca i ks. Honoracie Koźmińskim :

http://www.srodowiskomedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/10/Ks.Arkadiusz-W.Slupno-homilia.mp3

   

Konferencję pt;  PRZEBYWANIE Z TYM, KTÓRY NAS KOCHA, wygłosiła  S.VIOLETTA – MAŁA SIOSTRA JEZUSA-(Zgromadzenie zakonne kontemplacyjne powstałe w czasie, II wojna światowej, na Saharze., jako owoc śmierci Bł. Karola de Foucauld, francuskiego arystokraty, który odzyskał  wiarę przez  pobyt w Ziemi Świętej i spotkanie ze światem islamu. To on pierwszy utorował w Kościele drogę dla nowej formy życia kontemplacyjnego, które nie odgradza się od świata za murem klauzury, ale toczy się w warunkach, w jakich żyją zwykli ludzie. Zafascynowany Mesjaszem, większą część Swojego życia przeżył w ukryciu – Jezusem z Nazaretu, ubogim cieślą , bo rozumiał, że zwykła codzienność przeciętnego człowieka może stać się miejscem spotkania z Bogiem i kontemplowaniem Jego Oblicza, naśladować ukryte życie Jezusa w Nazarecie. Małe Siostry Jezusa w mieszkaniach jeden pokój przeznaczają zawsze na kaplicę, w której jest obecny Najświętszy Sakrament. To jest serce ich życia, miejsce gdzie adorują Boga i modlą się za ludzi, wśród których żyją i pracują.)

  KONFERENCJA małej siostry Jezusa:

KONSPEKT:  Konspekt konferencji MODLITWA SERCA. Violetta Mała Siostra Jezusa 13 X 2018 Słupno

AUDIO:

s .Violetta cz. 1, (o modlitwie kontemplacyjnej jako bezpośredniej wewnętrznej prostej drodze do Boga, jako powołaniu każdego człowieka, czyli intymnej relacji pełnej miłości w ciszy serca z Jezusem, konieczności zwolnienia tempa życia i wyciszeniu wnętrza.)

[/audio]

http://www.srodowiskomedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/10/s.Viola-o-codziennisci-kontemplacji.mp3

s.Violetta cz. 2 : (o roli natury w kontemplacji , harmonii ,  niespokojnym sercu, aż do spotkania z Bogiem , trwaniu tu i teraz , trwaniu w spotkaniu z Kimś kogo kochamy a nie po coś)

http://www.srodowiskomedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/10/ś.Viola-o-roli-natury-w-modlitwie-cz-2_2.mp3

s. Violetta cz. 3: (wprowadzenie słowem Bożym i modlitwa do Ducha św. przed kontentacja na łonie natury w ciszy i samotności)

http://www.srodowiskomedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/10/s.Violeta.Slowo-i-pieśń-przed-komplacja-1.mp3

   

 

 

Środowisko Medyczne Świętej Rodziny zaprasza na dzień skupienia 13 X 2018 w Słupnie

pon., 10/01/2018 - 00:30

Zapraszamy lekarzy i pielęgniarki, aby w leśnym Ośrodku Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej w Słupnie, wyciszyć się, objąć refleksją swoje życie, zastanowić nad osobistą relacją z Bogiem. Będzie możliwość wspólnej Mszy Świętej w kameralnej drewnianej kaplicy, wysłuchania duchowej konferencji pt: PRZEBYWANIE Z TYM, KTÓRY NAS KOCHA  S.VIOLETTA – MAŁA SIOSTRA JEZUSA- a także  rozmowy z kapłanem, skorzystania z możliwości spowiedzi świętej a także podzielenia się i wysłuchania świadectw o tym jak Bóg działa w naszym życiu oraz jak pomaga nam w naszych codziennych trudnościach. To dobry czas integracji z innymi medykami, trwania w ciszy przed Najświętszym Sakramentem, odpoczynku na łonie przyrody oraz nabrania sił fizycznych i duchowych do dalszej pracy z pacjentami.

Cisza wewnętrzna,  (gr. Hesychia) milczenie jako warunek zjednoczenia z Bogiem. Człowiek  dobrowolnie oddziela się od świata, aby usunąć przez to przyczyny rozproszeń. Tą praktykę samotności i ciszy kultywowali mnisi kontemplując Boga. Drugi aspekt hesychii, to  wewnętrzne wyciszenie namiętności i zjednoczenie z Bogiem przez  wytrwałość w modlitwie i surowość życia. (KKK 2709)”Kontemplacja jest głębokim związkiem przyjaźni, w którym rozmawiamy sam na sam z Bogiem, w przekonaniu, że On nas kocha” (Św. Teresa od Jezusa). Wejście w kontemplację jest przez „skupienie” serca; poddanie całej naszej istoty tchnieniu Ducha Świętego; w domu Pańskim, jakim jesteśmy.

Zgłoszenia przyjmuje Anna, tel: 691 557 495

 

30.09.2018 Inauguracja spotkań w Kościele Środowisk Medycznych na Bielanach

ndz., 09/30/2018 - 23:37

Decyzją metropolity warszawskiego Bp Kazimierza Nycza,  kościół św. Zygmunta w Warszawie na Bielanach, przy pl. Konfederacji 55. został ustanowiony kościołem środowisk medycznych w Warszawie . Duszpasterz Archidiecezji Warszawskiej ks .Władysław Duda , zaprosił zgromadzonych medyków do udziału w  w każdą niedzielę o godz. 17.30 w odprawianej Mszy św. dla środowiska medycznego.

Biskup Michał Janocha odprawił 30.09.2018 niedzielną Mszę św .inaugurującą spotkania lekarzy pielęgniarek i innych pracowników medycznych w tej parafii.

 

Słowa Bpa Michała Janochy podczas homilii do zgromadzonych członków Środowisk Medycznych : Dzisiaj Jesus w Ewangelii mówi bardzo znamienne słowa: Kto nie jest przeciwko nam , ten jest z nami .– Jaka szeroka wizja Kościoła.Bo co to znaczy? To znaczy , że z nami są również Ci , którzy może nawet o tym nie wiedzą. Którzy może Chrystusa nie znają. W żadnej religii świata nie ma takiej wizji wierzących jak w chrześcijańskiej.

Nawet nienawiść , która jest żywiołem destrukcyjnym i niszczącym, jeżeli jest skierowana na zło , które jest w każdym z nas, nie na zewnątrz ale w nas,  staje się oczyszczająca. Kto nie ma w nienawiści swojego życia , nie jest Mnie godzien . Tak ,nienawiść jest uczuciem pozytywnym , pod warunkiem że kieruje się – nie ku drugiemu człowiekowi , ale ku temu staremu człowiekowi we mnie , który ciągle szuka swojej wygody , przyjemności,

Spotkanie w Dolnym Kościele ,w Sali słowa Bożego, umożliwiło rozmowy i spotkanie  z Bp Michałem Janocha, Ks Władysławem Duda oraz z Duszpasterzem Krajowym Służby Zdrowia ks. Arkadiuszem Zawistowskim , z p. Rektor nowo – utworzonego Wydziału Lekarskiego na UKSW , Prezesem OIL p. Łukaszem , Prezesem OM KSLP p. Prof. Bogdanem Chazanem oraz wieloma innymi osobami.

    

 

 

 

29.09.2018 Kongres „Szlachetni Polacy w Służbie Zdrowia” w Radomiu

ndz., 09/30/2018 - 00:17

W sobotę, w Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,  Wydział Duszpasterstwa Diecezji Radomskiej oraz lekarze  KSLP Oddziału „Ziemi Radomskiej” zorganizowali w Radomiu, w Szpitalu Psychiatrycznym przy ul. Krychnowickiej 1, Kongres pt ; Szlachetni Polacy w Służbie Zdrowia ,  z udziałem lekarzy KSLP Oddziału Mazowieckiego bł.dr Ewy Noiszewskiej.

W części pierwszej pt „Szlachetni Lekarze ”  doktor Grażyna Rybak , Delegat KSLP OM przedstawiła sylwetkę patronki Oddziału Mazowieckiego KSLP dr Ewy Noiszewskiej;

Prezentacja-dr.Ewa Noiszewska 29.09 2018 Radom G.Rybak .dr-A.Moszczyńska

Podczas Kongresu  wykłady odbywały się w obecności relikwii bł. dr Ewy Noiszewskiej i bł. Marty Wieckiej.

a także książki, w tym publikacja z 2017 r. pt: Stetoskop i habit, prezentującą notatki duchowe s Ewy Noiszewskiej oraz listy jej kierownika duchowego sł. bożego ks. Zygmunta Łozińskiego.

Po wykładach odbyła się Msza św. w Kościele Miłosierdzia Bożego. z Uczczeniem relikwii s. Ewy i s. Marty. 

24.X.2018 październikowe spotkanie KSLP OM

pon., 09/24/2018 - 20:27
24 .X. 2018

IV Środa

parafia św Zygmunta ZAANGAŻOWANIE SPOŁECZNE WYRAZEM MIŁOŚCI. Magdalena i Zbigniew Korzekwa- Kaliszuk,

Dyr. Citizen Go 1.Msza święta 18:00

2.Konferencja 19:00

3.Dyskusja przy stole,

pytania refleksje.

 

18.X.2018

pon., 09/24/2018 - 20:17

Biskup Diecezji Warszawsko Praskiej  Romuald Kamiński oraz Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia, ks Arkadiusz Zawistowski:

ZAPRASZA:   wszystkich posługujących chorym na spotkanie Środowiska Medycznego 18 X 2018 r. w dniu wspomnienia patrona medyków ; Ewangelisty Świętego Łukasza.

O godz. 18:00 Msza św.

o godz.19:00 Spotkanie w Podziemiach Katedry Świętego Floriana

25.08.2018 List od Mary Wagner przed uwolnieniem z więzienia.

sob., 09/22/2018 - 11:16

Pani Mary Wagner odpisała jak zawsze ołówkiem, na nasz list, z 27.07.2018 list po jej kolejnym aresztowaniu 12.07.2018 r. w Toronto, w którym wspieraliśmy jej działania i wytrwałą obronę małych pacjentów.   Otrzymaliśmy go tym razem mailem od p. Małgorzaty Kumor z Toronto.

 

 

30.09.2018 Inauguracja spotkań środowiska medycznego

pt., 09/21/2018 - 15:28

W imieniu Duszpasterza Warszawskiej Słuzby Zdrowia , ks. Władysława Dudy, Dyrektora Opieki Paliatywnej przy Parafii Świętego  Zygmunta na Bielanach, serdecznie zapraszamy na inaugurację spotkań Środowisk Medycznych.

15.09.2018 Sesja duchowości w Laskach

sob., 09/15/2018 - 17:24

W sobotę 15.09.2018 w dniu wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Domu Rekolekcyjnym Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża w Laskach lekarze i farmaceuci wspólnie Duszpasterzem Krajowym Służby Zdrowia ks. Arkadiuszem Zawistowskim oraz ks. Ignacym z Opus Dei modlili się wspólnie na Mszy świętej w Kaplicy oraz wysłuchali konferencji o świętości życia.

  

Mary Wagner od 9.09.2018 jest na wolności!

śr., 09/12/2018 - 17:20

Mary Wagner, Kanadyjska działaczka pro-life , wyszła w Niedzielę 9.09.2018 na wolność, po odbyciu kary 7,5 miesiąca więzienia w dzielnicy Ottawy Vanier.Oskarzono ja o  „wyrządzenie szkody i złamanie wyroku zawieszenia”,  poprzez ,wejście  8 grudnia 2017 r  do klinki aborcyjnej Women’s Care Centre, gdzie rozdawała kobietom róże i ulotki nt. ratowania życia ludzkiego. O uwolnieniu poinformowała mama Mary – pani Jane Wagner:  „Mary zadzwoniła z samochodu przyjaciela, pełna radości i podekscytowana. Powiedziała, że kiedy rozmawiałyśmy widziała na niebie 7 przelatujących gęsi i, że jedzie spotkać się z Ukochanym na mszy św. Mówiła, że jest smutna, że musiała opuścić kilka pań w Vanier, które modliły się wraz z nią, ale też że będzie modliła się za nie na wolności.”

Mary Wagner trafiła do więzienia w Vanier w Ottawie 12 lipca 2018 r, Podczas procesu została określona przez sędziego Neila Kozloffa mianem „seryjnej przestępczyni”, która w ciągu 18 lat miała dopuścić się już 14 przestępstwa. Obrończyni życia nie przyznała się wówczas do zarzucanych jej czynów i powtórzyła, że jej zdaniem „kliniki aborcyjne nie powinny istnieć”.

Inauguracja spotkań Środowisk Medycznych Warszawy

ndz., 08/26/2018 - 10:40

DUSZPASTERZ WARSZAWSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA

Ks. Władysław Duda 

oraz

ODDZIAŁ MAZOWIECKI BŁ. DR EWY NOISZEWSKIEJ

KATOLICKIEGO  STOWARZYSZENIA LEKARZY POLSKICH

ZAPRASZA 30  IX  2018

do Kościoła Świętego Zygmunta, Warszawa – Bielany  Plac Konfederacji 55

na

INAUGURACJĘ  SPOTKAŃ  DLA ŚRODOWISK  MEDYCZNYCH 

podczas niedzielnej  MSZY  ŚWIĘTEJ o g.17:30

którą będzie sprawował Metropolita Warszawy

Abp Kardynał Kazimierz  Nycz

29.09.2018 Kongres Służby Zdrowia w Radomiu

sob., 08/25/2018 - 17:00

Wydział Duszpasterstwa Diecezji Radomskiej oraz lekarze  KSLP Oddziału „Ziemi Radomskiej” zapraszają do Radomia  na Kongres pt ; Szlachetni Polacy w Służbie Zdrowia ,  z udziałem lekarzy KSLP Oddziału Mazowieckiego bł.dr Ewy Noiszewskiej.

 

24.08.2018 rok temu ks.prof.Stanisław Warzeszak odszedł do Ojca

pt., 08/24/2018 - 05:00

Stale nosimy w sercu wdzięczną świadomość, że śp.ks. prof. Stanisław Warzeszak , w czasie posługi jako Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia (2010-2016) a potem także, mimo wielu pełnionych funkcji, jako Duszpasterz Diecezjalny Warszawy, bardzo wiele uczynił dla Środowiska Medycznego a zwłaszcza Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich. Dziś szczególnie modlimy się za Jego duszę, wdzięczni i pewni, że Jego zasługą jest rozkwit Oddziału Mazowieckiego KSLP bł. dr Ewy Noiszewskiej przy parafii Niepokalanego Poczęcia NMP,  a obecnie rozwój w Parafii św. Zygmunta..

http://kslpmazowsze.pl/wp-content/uploads/2017/08/Ksi%C4%85dz-Stanis%C5%82aw-wiele-czyni%C5%82-dla-%C5%9Brodowisk-medycznych.pdf

27.07.2018 Polscy lekarze dziękują Mary Wagner za obronę dzieci

śr., 08/01/2018 - 18:07

Lekarze z KATOLICKIEGO   STOWARZYSZENIA  LEKARZY  POLSKICH  i  ŚRODOWISKA MEDYCZNEGO ŚWIĘTEJ RODZINY napisali 27.07.2018 list z podziękowaniem Mary Wagner, po jej kolejnym aresztowaniu w Toronto.

DROGA MARY- DZIĘKUJEMY CI ZA WYTRWAŁĄ  OBRONĘ ŻYCIA DZIECI                Warszawa 27.07.2018 

Z bólem serca przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 12.07.2018 r., zostałaś kolejny raz skazana, tym razem na karę 7.5 miesięcy więzienia. Uznajemy ten wyrok sądu za niesprawiedliwy, skoro prawo obowiązujące w Kanadzie pozwala ratować życie komuś, komu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Właśnie to uczyniłaś 8.XII. 2017, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, wchodząc z s. Immolatją do przychodni Women’s Care Clinic, przy 960 Lawrence Ave. West w Toronto próbując namówić oczekujące w poczekalni kobiety aby rozważyły rezygnację z aborcji.

Dziękujemy Ci Mary, że od kilkunastu lat podejmujesz proste działania, aby ratować dzieci nienarodzone, wchodząc do klinik aborcyjnych i rozdając kwiaty oraz ulotki sugerujące matkom darowanie życia dziecku.  Dziękujemy za Twoje odważne słowa wobec sędziego Neil Kozloff’a, że nie powinno być klinik aborcyjnych. Dziękujemy za Twoje wyznanie: „Czuję się zobowiązana, by chodzić do klinik aborcyjnych, aby chronić nienarodzone dzieci i robić wszystko co w mojej mocy, by dotrzeć do serc ich matek” Dziękujemy Ci, że się nie zniechęcasz mimo, że  sądy w ciągu 18 lat skazywały Ciebie aż 14 razy. Dziękujemy, że cierpliwie znosisz kajdanki i więzienie, aby wypełniać wolę Boga. Dziękujemy, że uczysz nas robić wszystko co możliwe, aby życie, które daje Bóg mogło wzrastać w innych i podlegać szczególnej ochronie od momentu poczęcia.

Dziękujemy osobom, które Tobie towarzyszyły na sali rozpraw, szczególnie weteranom ruchu antyaborcyjnego w Ontario: paniom: Lindzie Gibbons i Mary Bournie oraz księdzu Tony van Hee, pani Rosemary Connell z organizacji Show the Truth Tour Canada, członkom grupy pro-life z parafii Maksymiliana Kolbego w Toronto oraz obrońcom życia ze Stanów Zjednoczonych.

Dziękujemy Twojemu obrońcy Mecenasowi Peter Boushy, który starał się  wykazać, że nie istnieje w kanadyjskim prawie „prawo do aborcji” oraz, że w świetle prawa, to przychodnia aborcyjna łamie prawo.

Cieszymy się, że dzięki Twojej obecności 12 grudnia 2016 r. na terenie kliniki aborcyjnej zostało  uratowane życie małego pacjenta – kanadyjskiego  chłopczyka.  Matka dziecka będąc w 7 miesiącu ciąży „zrozpaczona i bezradna”, zmieniła decyzję po spotkaniu z Tobą, bo okazałaś jej „tak wiele miłości”. Cieszy nas, w związku z tą sprawą, że poza listem od matki, otrzymałaś 850 popierających listów na piśmie, 34 tysiące e-maili oraz 67 tysięcy podpisów pod petycją w Twojej obronie. Wiele z nich nadeszło z Polski, ale były także głosy z Japonii, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Mamy nadzieję, że Twoje pokojowe działania i modlitwa oraz modlitwy wielu ludzi na świecie inspirowanych Twoją postawą sprawią, że nienarodzone dzieci będą wszędzie chronione prawem.  Liczymy na szybką zmianę  dramatycznej sytuacji Kanady – jednego  z niewielu państw świata, w którym można legalnie zabić dziecko przez „aborcję”, nawet w 9. miesiącu ciąży. Ufamy, że Twój wysiłek przyczyni się do wprowadzenia przepisów uznających zabicie nienarodzonego dziecka za czyn kryminalny.  Mamy nadzieję, że Twoje próby ocalenia dzieci w łonie matek w klinikach aborcyjnych zapoczątkują zmianę przepisów prawa Kanady, które obecnie w razie choroby pozwala lekarzom leczyć dziecko wewnątrzmacicznie jako pacjenta a jednocześnie pozwala je lekarzom legalnie zabić, uznając, że staje się ono człowiekiem dopiero w momencie opuszczenia dróg rodnych matki.

Popieramy wraz z wieloma osobami na świecie Twoją postawę i pogląd, że; „jeżeli prawo jest niesprawiedliwe, to my, jako obywatele, mamy obowiązek tego prawa nie przestrzegać i je łamać.”  Prawo nie jest absolutnym wyznacznikiem ludzkiego postępowania.

Droga Mary Twoje działania są bardzo potrzebne, bo w stanie Ontario ponad 60% ciąż nastolatek kończy się aborcją. Jesteś w sposób szczególny powołana i obdarowana przez Boga zdolnościami do wypełniania misji troski o życie a Twoje szlachetne cechy charakteru, w tym cierpliwość okazywaną Twojemu niepełnosprawnemu, adoptowanemu rodzeństwu docenił nawet w sędzia Eric R. Libman. Łagodność owocuje. Gdy w styczniu 2012 r. Przy Lawrence Avenue w Toronto w klinice dla kobiet, policjanci bardzo brutalnie Cię potraktowali, wyciągając siłą z budynku, kobiety, które były świadkami zajścia, opuściły klinikę. Stwierdziły, że nie chcą dokonywać aborcji, jeśli tak traktuje się osoby, które próbują z nimi o tym rozmawiać.

Nie możemy milczeć, gdy sędzia Neil Kozloff nazywa Ciebie „seryjną przestępczynią”! Będziemy głosić prawdę, że jesteś seryjnym obrońcą życia. Będziemy protestować w Warszawie przed Ambasadą Kanady przeciwko zakuwaniu w kajdanki Kobiety, która broni życia kanadyjskich dzieci zabijanych w łonach matek!

Niech Bóg Cię błogosławi i strzeże, niech rozpromieni swe Oblicze nad Tobą.

Z wyrazami szacunku  w imieniu lekarzy:

Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich oraz Środowiska Medycznego Świętej Rodziny:

Prezes KSLP OM  – prof. Bogdan Chazan, specjalista położnictwa i ginekologii

Delegat KSLP OM i ŚMŚR – lek. med. Grażyna Rybak, specjalista pediatrii

Letter from Polish Catholic Doctors to Mary Wagner 27.07.2018

 list KSLP, ŚMŚR z podziekowaniem dla Mary WAgner za wytrwałą obronę zycia dzieci 27.07 2018 kor.

27.07.2018 List poparcia i solidarności środowisk medycznych z Mary Wagner.

sob., 07/28/2018 - 14:56

Polskie katolickie stowarzyszenia medyczne napisały otwarty list poparcia i solidarności w odpowiedzi na kolejne aresztowanie 12.07.2018r. p.Mary Wagner  i skazanie na więzienie za wejście do kliniki aborcyjnej i próbę ratowania życia dzieci. Nie można milczeć, gdy Mary  chroniąca dzieci przed zabiciem jest oskarżana i nazywana „seryjnym przestępcą”. Mary wspierana przez Lindę Gibbons, s. Immolatię, kapłanów i przyjaciół z  Red Rose Rescue, także aresztowanych za wejścia do klinik,  od wielu lat walczy o prawo do życia każdego dziecka.

LIST POPARCIA I SOLIDARNOŚCI Z MARY WAGNER

Warszawa – Katowice – Częstochowa -Białystok – Kraków -Poznań 27.07.2018

My polscy lekarze, pielęgniarki i farmaceuci katoliccy oraz znaczna część polskiego społeczeństwa – solidaryzujemy się z Panią Mary Wagner – kanadyjską obrończynią nienarodzonych dzieci przed ich zabójstwem w łonach matek. Wyrażamy poparcie dla Jej niezłomnej postawy i szlachetnego sumienia. Nie zgadzamy się z kolejnym wyrokiem sądu kanadyjskiego, który 12.07.2018 r. wymierzył Pani Mary Wagner karę 7,5 miesiąca więzienia za próbę ocalenia życia nienarodzonych. Ratowanie życia z narażeniem osobistej wolności godne jest najwyższego uznania i szacunku. „Jeśli człowiek niszczy jedno życie, to jest tak, jak gdyby zniszczył cały świat. A jeśli człowiek ratuje jedno życie, to jest tak, jak gdyby uratował cały świat”– naucza judaizm (Medal i dyplom „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”).

Zliberalizowane od lat 70-tych ubiegłego wieku prawo aborcyjne w Kanadzie, skutkuje przyzwoleniem na prenatalne zabijanie bezbronnych dzieci – wg statystyk, w tym kraju, ponad 80 tys. dzieci jest zabijanych wewnątrzłonowo w ciągu roku (w Polsce wykonuje się 1,1 tys. aborcji/rok).

Warto przypomnieć, iż w Kanadzie na początku lat 70-tych, pozwolenie prawne na zabójstwo dziecka w łonie matki, wywołało zmasowane protesty tamtejszego społeczeństwa wokół klinik aborcyjnych. Z czasem protesty osłabły i bierność, brak postawy zdecydowanego oporu wobec mordowania dzieci przed narodzeniem, doprowadziły do cichego przyzwolenia, a następnie postawy akceptacji wobec tych zbrodniczych czynów.

Od 1988 roku, liberalny rząd aborcyjny Kanady dozwala w obliczu prawa zabić dziecko w łonie matki nawet w 9. miesiącu życia, czyli tuż przed terminem porodu. W Kanadzie, która jako jedno z państw założycielskich ONZ aktywnie przyczyniła się w 1947 roku do sformułowania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, obecnie decyzja o zabiciu dziecka poczętego należy do „podstawowych praw człowieka” !!! W 2005 roku uznano w tym kraju związki homoseksualne. Rozszerzono prawo do adopcji dzieci dla przedstawicieli LGBT. W 2016r. roku zalegalizowano w Kanadzie eutanazję. W większości przypadków legalna jest w tym kraju zoofilia. Świat stanął na głowie. Wobec takiej sytuacji, zdecydowana postawa Pani Mary Wagner do gotowości ratowania każdego poczętego życia, zasługuje na ogromny szacunek i uznanie.

Pani Mary Wagner jest dla każdego katolika, każdego obrońcy życia – symbolem walki z cywilizacją śmierci; jest dla nas wzorem właściwej postawy człowieka wobec drugiego człowieka.

Wyrazem naszej solidarności z Panią Mary Wagner są działania katolickich pracowników służby zdrowia oraz organizacji pro-life w obronie życia polskich dzieci. Nie zgodzimy się na liberalizację praw aborcyjnych w Polsce. W naszym kraju występujemy o takie zmiany prawa, aby każdy człowiek, także niepełnosprawny, miał szansę żyć od poczęcia do naturalnej śmierci. Bronimy wartości chrześcijańskich, bronimy rodziny.

„Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem” – kard. Stefan Wyszyński.

list poparcia i solidarności polskich środowisk medycznych z p.Mary Wagner 27.07.2018

List podpisali przedstawiciele Polskich Stowarzyszeń Medycznych:

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE LEKARZY POLSKICH:  dr n. med. Elżbieta Kortyczko, Prezes Zarządu  Głównego, specjalista pediatrii i neonatologii, Katowice, prof. dr hab. n. med.  Alina T. Midro, Vice-Prezes,  specjalista genetyki klinicznej, Białystok , prof. dr hab. n. med.Bogdan Chazan, Vice-Prezes, specjalista ginekologii i  położnictwa, Warszawa

OGÓLNOPOLSKA SEKCJA GINEKOLOGICZNO – POŁOŻNICZA KSLP: lek. med. Maria Szczawińska, Przewodnicząca Zarządu, specjalista ginekologii i położnictwa, Kraków , dr n. med. Iwona Rawicka, specjalista ginekologii i położnictwa,  lek. med. Marek Ślusarski, specjalista ginekologii i położnictwa, endokrynolog

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH POLSKICH:  mgr Beata Baliszewska, Prezes Zarządu Głównego, Warszawa Krystyna Starosta, Prezes Oddziału Warszawskiego    

ŚRODOWISKO MEDYCZNE ŚWIĘTEJ RODZINY:  lek. med. Grażyna Rybak, Koordynator spotkań ŚMŚR  Delegat Oddziału Mazowieckiego KSLP bł. dr Ewy Noiszewskiej, specjalista pediatrii, Warszawa

STOWARZYSZENIE FARMACEUTÓW KATOLICKICH POLSKI: dr Małgorzata Prusak, Prezes Zarządu Głównego, Warszawa, mgr Danuta Brańska, Koło Warszawskie SFKP  

POLSKIE STOWARZYSZENIE NAUCZYCIELI NATURALNEGO PLANOWANIA RODZINY: lek. med. Ewa Ślizień-Kuczapska, Prezes PSNNPR, specjalista ginekologii i położnictwa

KOŁO LEKARZY KATOLIKÓW OKRĘGOWEJ IZBY LEKARSKIEJ W WARSZAWIE: lek. med. Aleksandra Dziarczykowska-Kopeć, Przewodnicząca Koła, specjalista ginekologii i położnictwa i medycyny rodzinnej.

30.09.2018 Inauguracja spotkań środowiska medycznego Warszawy na Bielanach

sob., 07/21/2018 - 18:54

DUSZPASTERZ WARSZAWSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA

Ks. Władysław Duda 

oraz

ODDZIAŁ MAZOWIECKI BŁ. DR EWY NOISZEWSKIEJ

KATOLICKIEGO  STOWARZYSZENIA LEKARZY POLSKICH

ZAPRASZA 30  IX  2018

do Kościoła Świętego Zygmunta, Warszawa – Bielany  Plac Konfederacji 55

na

INAUGURACJĘ  SPOTKAŃ  DLA ŚRODOWISKA  MEDYCZNYCH 

podczas niedzielnej  MSZY  ŚWIĘTEJ o g.17:00

którą będzie sprawował Metropolita Warszawy

Abp Kardynał Kazimierz  Nycz

12.07.2018 r. Sędzia Neil Kozloff skazał Mary Wagner na więzienie

pt., 07/20/2018 - 22:11

12.07.2018 r. sędzia Neil Kozloff z Ontario skazał Mary Wagner podczas 14 rozprawy sądowej, na 7.5 miesięcy wiezienia, za złamanie zakazu zbliżania się do tzw. klinik aborcyjnych oraz za zakłócanie ich działalności. Oskarżona została określona „seryjnym przestępcą”. Obrońca mecenas  Peter Boushy, katolik broniący w sprawach sumienia,  wykazał niezgodne z prawem  funkcjonowanie kliniki, w której aresztowano Mary Wagner , polegające na tym ,że firma dokonująca aborcji bezprawnie pobierała opłaty od kobiet. Mimo to  okazało się bez znaczenia wobec „przestępstwa” Mary, jakim było wręczanie róż, promocja literatury pro-life i prowadzone rozmowy.

8 grudnia 2017 roku Mary Wagner wraz z s. Immolatią weszła na teren placówki aborcyjnej przy 960 Lawrence Ave. West w Toronto i przez półgodziny rozmawiała kobietami czekającymi na aborcję- „klientkami” oraz  personelem. Mary od kilkunastu lat stara się ratować dzieci nienarodzone, wchodząc do klinik aborcyjnych i rozdając kwiaty oraz ulotki sugerujące matkom inne możliwości. Kanadyjka wyjaśniała w sądzie:  Stosuję się do prawa, ale jeżeli prawo jest niesprawiedliwe, to my jako obywatele mamy obowiązek tego prawa nie przestrzegać i je łamać. Czuję się zobowiązana pójść do centrum aborcyjnego, aby chronić nienarodzone dzieci, aby zrobić, co w mojej mocy, by dotrzeć do serc ich matek. Wagner przypomniała, także:  że mimo iż kanadyjskie prawo nazywa płód dzieckiem, to jednocześnie uznaje, że staje się ono człowiekiem dopiero w momencie opuszczenia dróg rodnych.

Kilkadziesiąt osób obecnych na sali towarzyszyło Mary podczas procesu:  weterani ruchu antyaborcyjnego w Ontario, jak Linda Gibbons, Mary Bournie czy ks. Tony van Hee. Z grupą młodych ludzi przybyła też Rosemary Connell z organizacji Show the Truth Tour Canada, byli też członkowie grupy pro-life z parafii Maksymiliana Kolbego w Toronto oraz obrońcy życia ze Stanów Zjednoczonych. Oskarżona Mary po wysłuchaniu wyroku, zdjęła medalion z wizerunkiem Matki Boskiej, którego nie może nosić w więzieniu, i przekazała go s. Immolatii. Została skuta do tyłu i wyprowadzona z Sali a obecni świadkowie uhonorowali Mary i powstali. Przyjaciele Mary :

Ks. Stephen Imbarrato (3 od lewej) został skazany 26 czerwca.2018 za to ,że z dwoma innymi działaczami pro-life wszedł na teren aborcyjnej „kliniki”, w Waszygtonie w grudniu2017. Wewnątrz ośrodka kapłan odradzał kobietom dokonywanie aborcji i przekonywał do przyjęcia oraz akceptacji swoich dzieci. Ta inicjatywa była częścią akcji „Red Rose Rescue” (ang. Ratunek czerwonej róży), zainspirowanej działaniami Mary Wagner.

11.07.2018 Wywiad dr G.Rybak w Salve TV: Prawda o katolickich lekarzach

śr., 07/18/2018 - 19:30

Na zaproszenie red. Karoliny Zaremba, (wydawca Salve TV, dziennikarz, redaktor (fronda.pl, wrodzinie.pl) delegat KSLP OM dr Grażyna Rybak udzieliła 26.06.2018 r wywiadu dla Salve TV pt; Prawda o katolickich lekarzach. Wywiad opublikowano 11.07.2018

http://www.salvetv.pl/multimedia/wywiad/8075/prawda-o-katolickich-lekarzach

fragmenty rozmowy w studio:

….Czy Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich ma ręce pełne roboty?

– W Katolickim Stowarzyszeniu Lekarzy Polskich jest coraz mniej osób, ponieważ pokolenie, które zakładało to stowarzyszenie w 1994 roku, wygasa. W między czasie w medycynie nastąpiło wiele zmian – mówiła lek. Grażyna Rybak, specjalista pediatrii, delegat Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich im. bł. dr Ewy Noiszewskiej

– W obecnych czasach mamy ręce pełne roboty – dodawała

Jej zdaniem, „różne przepisy prawa stanowionego zaczynają ingerować w przestrzeń, która dotychczas należała do przestrzeni lekarskiej”.

– Musimy się wypowiadać na temat tego, co prawo dopuszcza, obciążając lekarza wykonawstwem – mówiła

– Kiedyś to nie lekarz dokonywał aborcji. Lekarz nie dotykał się do przestrzeni, która miałaby kogokolwiek zabić. Pod tym względem wiele się zmieniło, bo trzeba przyznać, że to lekarze dokonują aborcji – podkreślała

– To, że w naszym prawie są dopuszczenia, dotyczą naszych pacjentów, których w innych sytuacjach leczymy. To nie są wskazania medyczne do aborcji, to jest dopuszczenie prawne, czyli usprawiedliwienie lekarza, który takiego czynu dokonał. Dla mnie zdumiewające jest to, dlaczego to lekarz ma wykonywać to dopuszczające prawo aborcyjne w Polsce – zaznaczyła

– Mnie mój zawód bardzo mobilizuje do wołania o wsparcie z Nieba, ale myślę, że nie tylko lekarza. Jestem matką i to też mnie bardzo mobilizuje do wołania o pomoc. Zawód lekarza człowieka przerasta. Nie chodzi tylko o to, że jako młodą lekarkę ogarniała mnie bezradność, poczucie niepewności i dlatego wołam do Boga. Po dwudziestu pięciu latach pracy, człowiek odkrywa, że lekarzem jest się w całości, to nie tylko przepisywanie leków, diagnozowanie, ale sam lekarz jest lekarstwem dla pacjenta – tłumaczyła

– My, lekarze jesteśmy tylko narzędziami w rękach Boga – podsumowała…

Strony