Oddział Częstochowski

Subskrybuj Kanał Oddział Częstochowski Oddział Częstochowski
KSLP Oddział Częstochowski
Zaktualizowano: 1 godzina 56 minut temu

Msza święta w intencji pracowników służby zdrowia

śr., 03/06/2019 - 16:55

15 marca o godzinie 18:00 w kościele rektorskim będzie odprawiona msza święta w intencji pracowników służby zdrowia. Podczas eucharystii będą wystawione relikwie lekarki Błogosławionej Ewy Bogumiły Noiszewskiej i pielęgniarki Błogosławionej siostry Marty Wieckiej. Aktualnie relikwie te peregrynuja po szpitalach Archidiecezji Częstochowskiej.

Jest to przygotowanie do czekającej nas w maju dorocznej Ogólnopolskiej pielgrzymki służby zdrowia na Jasną Górę, której organizatorem jest Metropolia częstochowska (to jest Archidiecezja Częstochowska, Diecezja Radomska i Sosnowiecka).

23 marca o godzinie 9:00 Zapraszamy do Katowic na 25-lecie Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich. Szczegóły w informacjach krajowych kslp.

W czasie Wielkiego Postu włączamy się w rekolekcje i uroczystości we własnych parafiach W maju 25 i 26 uczestniczymy w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Służby Zdrowia na Jasną Górę.

27. Światowy Dzień Chorego

pon., 02/11/2019 - 07:37

11 lutego to kolejny 27. Światowy Dzień Chorego wzorem lat ubiegłych jest to nasza pielgrzymka do tronu Matki Boskiej Uzdrowicielki chorych Zapraszamy wszystkich pracowników służby zdrowia na mszę świętą o godzinie 17:30 przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej chcemy polecać chorych i nas służących ludziom chorym i potrzebującym, abyśmy czynili to z należytym szacunkiem dla człowieka.

Arcybiskup Wacław Depo: Nowy Rok duszpasterski jest pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”

ndz., 02/10/2019 - 19:49

Dziękujemy wszystkim, którzy pod przewodnictwem Arcybiskupa włączyli się w liturgię mszy świętej, dzielenie opłatkiem i wielbienie Najwyższego śpiewem kolęd. Cieszyliśmy się obecnością kapłanów , pielęgniarek i farmaceutów oraz seniora pana doktora Czesława Tylickiego.

Nowy Rok duszpasterski jest pod hasłem :”w mocy Bożego Ducha” arcybiskup Wacław Depo życzy wszystkim, aby wciąż na nowo odkrywali więź z Chrystusem. W tym pomaga nam również Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich, dlatego w nim trwamy.

11 lutego to kolejny bo 27 Światowy Dzień Chorego wzorem lat ubiegłych jest to nasza pielgrzymka do tronu Matki Boskiej Uzdrowicielki chorych Zapraszamy wszystkich pracowników służby zdrowia na mszę świętą o godzinie 17:30 przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej chcemy polecać chorych i nas służących ludziom chorym i potrzebującym, abyśmy czynili to z należytym szacunkiem dla człowieka.