Oddział Częstochowski

Subskrybuj Kanał Oddział Częstochowski Oddział Częstochowski
KSLP Oddział Częstochowski
Zaktualizowano: 1 godzina 56 minut temu

Radio FIAT: Modlitwa za lekarzy w kościele rektorackim

sob., 01/18/2020 - 17:33

W piątkowy wieczór w kościele rektorackim Najświętszego Imienia Maryi na wspólnej modlitwie i Mszy św. zgromadzili się pracownicy służby zdrowia.

W czasie Eucharystii modlono się w intencji lekarzy, pielęgniarek oraz wszystkich tych, którzy pomagają drugiemu człowiekowi.

Homilię do zgromadzonych wiernych wygłosił metropolita częstochowski, ks. abp Wacław Depo:

http://kslp.czest.pl/wp-content/uploads/2020/01/ABP_DEPO_HOMILIA_REKTORACKI_17_01_2020.mp3

 

Coroczna Msza św. w intencji częstochowskiego środowiska lekarzy i pracowników służby zdrowia inicjowana jest przez częstochowski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

źródło: http://fiat.fm/info/modlitwa-za-lekarzy-w-kosciele-rektorackim/

Spotkanie opłatkowe KSLP w Częstochowie

wt., 01/07/2020 - 10:40

„Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie” C. K Norwid

Trudno sobie wyobrazić rozpoczęcie roku bez wspólnego kolędowania w gronie bliskich osób, oraz tradycyjnego dzielenia się opłatkiem.

Nasze spotkanie rozpoczniemy 17 stycznia w piątek od uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem abpa Wacława Depo, by następnie wspólnie, uroczyście udać się do sali w Kurii Częstochowskiej Al. NMP 54 Częstochowa

Gorąco zapraszamy.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu.

Do zobaczenia