18.10.2019 ŚWIĘTY ŁUKASZ PATRON LEKARZY

Papież Franciszek 

Nie można leczyć i być leczonym bez nadziei.

Niech św. Łukasz, który objawia serce Jezusa i Jego miłosierdzie, pomaga nam odkrywać radość z bycia chrześcijanami, świadkami dobroci Pana. 

Przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, bp Romuald Kamiński

...zdrowie nie jest w życiu największą wartością, ale relacja z Bogiem i drugim człowiekiem.... trzeba czynić wszystko co jest możliwe, by wesprzeć pacjenta, ale nie można nadmiernie obciążać się kiedy brakuje środków, wiedzy, czy postęp nauki okazują się niewystarczające. Są wartości wyższe. W tym wyścigu o zdrowie można coś ważnego przeoczyć, coś może nam umknąć i kosztem zdobytego dobrostanu fizycznego na innej płaszczyźnie naszego życia poniesiemy klęskę. W sytuacjach trudnych szukać mądrości i pomocy u Boga, który jest jedynym ratunkiem człowieka.

Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia, ks. Arkadiusz Zawistowski

Dziękuję tym wszystkim, którzy na co dzień z całym oddaniem i zaangażowaniem służą pacjentom zarówno w wymiarze opieki lekarskiej, jak i pielęgniarskiej, czy w końcu jako wolontariusze poprzez swoją obecność, słowo oraz niesienie Najświętszego Sakramentu jak w przypadku nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. 

Przyjmijcie z serca płynące życzenia, by Wasza praca była przepełniona światłem ludzkiej i ndprzyrodzonej nadziei, a Wasi Podopieczni i Pacjenci obdarzali Was szczerą życzliwością i wdzięcznością. Wam osobiście życzymy ubogacających relacji rodzinnych, doskonalenia się w sztuce medycznej i odwagi w pokonywaniu wszelkich przeciwności.

Święty Łukaszu módl się za nami!