Dr Grażyna Rybak odznaczona "Zasłużonemu PTL"!

Pani dr Grażyna Rybak, Prezes Oddziału Mazowieckiego KSLP została odznaczona „Zasłużonemu – Polskie Towarzystwo Lekarskie” podczas Wielkiej Gali PTL 22.10.2021r. Uroczystość odbyła się w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie pod patronatem honorowym Pierwszej Damy Rzeczpospolitej Polskiej, Pani Agaty Kornhauser-Duda. 

Odznaka "Zasłużonemu-Polskie Towarzystwo Lekarskie" została ustanowiona w 1972 roku i przyznawana jest, jak głosi tekst na dyplomie: "za ochranianie wartości najwyższej jaką jest życie ludzkie, za wrażliwość na krzywdę, cierpienie, chorobę i niedostatek, za wiarę w ludzką życzliwość, za dbanie o godność człowieka, a także za honor i prestiż stanu lekarskiego". 

Laureatka pisze: "ogromnie cieszę się, że Polskie Towarzystwo Lekarskie, zechciało docenić moje działania chroniące życie od poczęcia i troskę o dobro pacjentów, wspieranie karmienia piersią i troskę o przestrzeganie etyki lekarskiej, dokładnie w dniu wspomnienia św. Jana Pawła II i w pierwszą rocznicę uchwalenia przez Trybunał Konstytucyjny, 22 października 2020, że „aborcja z powodu ciężkiej wady płodu jest niezgodna z polską konstytucją”. W tej sprawie zabieraliśmy wielokrotnie głos w debacie publicznej. Uznaję to odznaczenie za wyróżnienie dla wszystkich aktywnie działających lekarzy naszego stowarzyszenia KSLP. Mam nadzieję, że przyznanie tej oznaki zmobilizuje nas wszystkich do jeszcze większej troski o dobro pacjentów."  

Droga Grażynko, serdecznie gratulujemy! 

Więcej informacji na stronie: 

http://kslpmazowsze.pl/2021/10/22-x-2021-dr-grazyna-rybak-prezes-om-kslp...