Nominacja Profesorska dla Prezesa Oddziału Pomorskiego KSLP Prof. Dariusza Gąseckiego. Serdecznie gratulujemy!

Pan Profesor Dariusz Gąsecki w dniu 23 kwietnia 2025 otrzymał profesorski akt nominacyjny z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Serdecznie gratulujemy naszemu Szanownemu Koledze, Prezesowi Oddziału Pomorskiego KSLP; wyrażamy najwyższy szacunek i jesteśmy dumni z poszerzenia grona profesorskiego w naszym stowarzyszeniu.

Poniżej krótka nota biograficzna:

Prof. Dariusz Gąsecki

Klinika Neurologii Dorosłych

Gdański Uniwersytet Medyczny – Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku  

DZIAŁALNOŚĆ ZAWODOWA

Pan Prof. Dariusz Gąsecki jest neurologiem, specjalizującym się w chorobach naczyniowych  mózgu.  Od 1996 roku pracuje w Klinice Neurologii Dorosłych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, obecnie jako z-ca Kierownika Kliniki Neurologii Dorosłych UCK, kierowanej przez prof. Bartosza Karaszewskiego.

W dniu 25 lipca 2024 roku uzyskał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu, a 23 kwietnia 2025 otrzymał profesorski akt nominacyjny z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Gdańskie Centrum Udarowe prowadzi nowoczesne leczenie udaru mózgu z zastosowaniem metod reperfuzyjnych, pełni rolę ośrodka diagnostycznego, edukacyjnego oraz innowacyjnego, koordynującego leczenie ostrych udarów w regionie.

DZIAŁALNOŚĆ W KATOLICKIM STOWARZYSZENIU LEKARZY POLSKICH

W dniu 10 stycznia 2024 roku został powołany na stanowisko Prezesa Oddziału Pomorskiego KSLP. W ciągu ostatniego roku pozyskał wielu (parudziesięciu) nowych członków i osób wspierających KSLP.

Oddział Pomorski organizuje konferencje naukowe, msze święte dla wspólnot medycznych, w tym lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów, diagnostów laboratoryjnych oraz członków wspierających.  Bierze  udział w regionalnych i globalnych spotkaniach KSLP, włączając Jubileuszową Konferencję z okazji 30 – lecia Katolickich Stowarzyszeń Medycznych w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w  Krakowie.

Wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół dr Oli promuje postać Sługi Bożej dr Aleksandry Gabrysiak, lekarki duszy i ciała, pochodzącej ze środowiska pomorskiego, która zginęła śmiercią męczeńską w 1993 roku.  

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi, naszemu Koledze zarówno osiągnieć zawodowych jak i efektów zaangażowania na rzecz KSLP!

Skip to content