100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Śląska Izba Lekarska w Katowicach
Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach
Śląska Izba Aptekarska w Katowicach
Polskie Towarzystwo Lekarskie
Zarząd Główny i Oddział Śląski Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich
Komisja Historii PAU w Katowicach
zapraszają
10 listopada 2018r. na konferencję z okazji
100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez RP
ŚRODOWISKO MEDYCZNE NA RZECZ NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI
Sala audytoryjna Domu Lekarza (ul. Grażyńskiego 49a, Katowice)
PROGRAM:
10.00 – 10.10 Otwarcie konferencji
10.10 – 10-45 „Znaczenie odzyskania niepodległości i udział środowisk medycznych” – prof. dr hab. Stanisław Nicieja, prof. UŚ, dr hab. Zygmunt Woźniczka
10.45 – 11.15 Prof. dr hab. n. med. Mieczysław Chorąży – świadek historii i uczestnik walk o niepodległość
11.15 – 11.35 „Śląscy lekarze na rzecz niepodległości w ważnych momentach najnowszej historii Polski” – dr n med. Jacek Kozakiewicz
11.35 – 11.55 „Położne w czasach niepodległości” – dr Ewa Tobor; „Bł. Stanisława Leszczyńska – mgr Barbara Kotlarz
11.55 – 12.15 „Aptekarze i farmaceuci w budowie państwowości Polski na Śląsku” – dr n. farm. Piotr Brukiewicz, red. Wiktor Szukiel
12.15 – 12.45 „Niepodległość dziś” ks. prof. dr hab. Arkadiusz Wuwer, dr Bogdan Pliszka
12.45 – 13.00 Dyskusja, pytania do wykładowców
13.00 – 13.30 Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych
13.30 Zakończenie konferencji